PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN 15 TEMMUZ ANISINA ‘ŞÜKRAN GÜNÜ’ ETKİNLİĞİ

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN 15 TEMMUZ ANISINA ‘ŞÜKRAN GÜNÜ’ ETKİNLİĞİ

Pamukkale Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişimini unutturmamak amacıyla ‘şükran günü’ etkinliği düzenledi.

Pamukkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz’da darbe girişimine sokaklarda karşı çıkan vatandaşların unutulmaması amacıyla ‘şükran günü’ düzenlendi. Pamukkale Üniversitesi Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Halka Şükran Günü” etkinliğine Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, DESKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Mahmud Güngör, Pamukkale belediye başkan yardımcıları, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, İl Müftüsü Mehmet Aşık ve çok sayıda davetli katıldı.

Etkinlik öncesinde Denizli’deki demokrasi nöbetlerinde çekilen fotoğrafların yer aldığı “Demokrasi Nöbetleri Fotoğraf Sergisi” yapıldı. Sergide yer alan fotoğraflar 15 gün boyunca Pamukkale Belediyesi’nin YSE’de bulunan binasında açılan Pamukkale Kafe’de sergilenmeye devam edecek. Etkinlik öncesi bir konuşma yapan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “15 Temmuz’un anılması için bu geceyi organize ettik. Şehitleri ve kahramanları anacağız. 15 Temmuz ülkemiz ikinci bir kurtuluş savaşı. Rabbim böyle acıyı göstermesin ve yaşatmasın. O gece hayatını bu vatan için siper eden 294 şehidimize rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifa diliyorum. Ülkemizin üzerine oynanan birçok oyun var. Bugüne kadar vatan, millet ve bayrak için şehit düşenleri de bu etkinliğimizle anıyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak 105 gün önceki o kara gecenin hatırlanması ve gelecek nesillere aktarılması için bu geceyi düzenledik. Katılımız için çok teşekkür ederim” dedi.

Hasan Kasapoğlu Tiyatro Salonu’nda Fatih Akşit’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra İstanbul Ferah Tiyatrosu oyuncuları “Ölümsüz” temasıyla “Çanakkale ve 15 Temmuz Şehitler Destanı” adlı oyunu sergiledi. Daha sonra Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık tarafından demokrasi şehitleri için dualar edildi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir