ÖZTÜRK, DENİZLİ GAZETESİ’NE KONUŞTU!

ÖZTÜRK, DENİZLİ GAZETESİ’NE KONUŞTU!

TBMM’de Bütçe görüşmeleri sırasında yaşanan kavga ve ardından iki birleşime katılmama cezası alan İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yaptı.

TBMM’de Bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’un, CHP ve HDP arasında yerel seçime yönelik kirli bir ittifak pazarlığı içinde bulunduğu, İyi Parti’nin de bu oyunun parçası olduğuna ilişkin sözleri Meclis’te kavgaya neden oldu.Yaşanan kavga ve ardından iki birleşime katılmama cezası alan İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk,DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Milletvekili Öztürk, şunları söyledi: “O da 2019 tahmini bütçeyle ilgili 2017 kesin hesapla ilgili günü ilk oturumunda AK Parti adına çıkan grup başkan vekili konuşmasında bütçeyle ilgili hiçbir şey konuşmadan tamamen muhalefet partililerine yönelik suçlamalarla dolu bir konuşma yapmaya başladı. Akabinde bizlere geldiğinde bizlerle ilgili suçlamaları ne yazık ki kabullenmemiz hiçbir zaman taviz vermediğimiz bir konuyla ilgili bir alanda suçlamaya kalktı.

Bizi HDP’lilerleve Kandil ile irtibatlandırmaya çalıştı. Bu sebepten dolayı biz bu tepkiyi verdik. Sebebine gelince de; çözüm sürecini yapan da kendileri, o sırada görüşmeleri kendileri yaptı, İmralı’daki görüşmeleri kendileri yaptı. Habur’dan, sınırdan mahkemeleri kurdurup kendileri geçirdi. Kobani’ye lahmacun ısmarlayıp o töre üstünü geçiren kişiler kendileri olmalarına rağmen hiçbir şey olmamış gibi, kendileri sütten çıkmış ak kaşık muamelesi yaparak bizlere böyle bir iftira ve çamur atmasına kesinlikle kabullenmem mümkün değil. Dolayısıyla bundan dolayı oluşan doğal bir tepkidir. Öncelikle 16 senedir mevcut olan iktidarın bir sürü yaptığı yanlışı milletimiz gözlerinin önünde sergilendiği için farkında. Bu anlamda yaşanan hadiselerin de bizlerle ilgisi olmadığını bildikleri için vatandaşlarımızın bize bu desteği verdiklerinin ben de farkındayım. O anlamda milletimize, vatandaşlarımıza, özellikle Denizlili hemşerilerime teşekkür ediyorum.”

CANSU KARACIK YAZICI- ALPER PARLAK

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir