ÖZKAN’DAN ‘AP KARARI’NA SERT TEPKİ

ÖZKAN’DAN ‘AP KARARI’NA SERT TEPKİ

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Türkiye ile ilgili skandal kararına AK Parti Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan’dan sert tepki geldi.

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Türkiye ile ilgili olarak ‘müzakereleri durdurma’ kararına AK Parti Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan’dan sert tepki geldi.  AP’nin don durma kararına değinen Özkan, bu kararın Türkiye’nin egemenlik haklarına yönelik olduğunu kaydetti. Özkan; “Karar müsveddesiyle Türkiye'ye parmak göstererek egemenlik haklarımızdan taviz vermemizi istiyorlarmış.FETÖ ihaneti karşısında Türkiye'yi yalnız bırakan Avrupa, FETÖ'yle mücadele için aldığımız OHAL tedbirlerini kınayacaklarmış.Bölücü PKK terör örgütüyle mücadele ederken terör tanımında yumuşama istiyorlarmış. OHAL önlemlerinin sona ermesi durumunda tekrar müzakereye başlayabileceklerini düşüneceklermiş.Avrupa iyi bilsin ki sahip oldukları zenginlikte kan gölüne çevirdikleri, evlerinden, yurtlarından ettikleri Orta Doğu halklarının hakkı vardır” dedi.

“VAKİT KAYBETMEDEN DOĞRU SINIR KAPILARINA KOŞUN”

Avrupa’nın, alınan kararın sonuçlarına katlanmayı göze almasını umut ettiğini vurgulayan Özkan, ‘O mazlum mültecilerin Avrupa kapılarında bu haklarını talep etmeleri durumunda ne yapacaklarını da herhâlde düşünmüşlerdir. Ey Avrupa, kararınız buysa vakit kaybetmeden doğru sınır kapılarına koşun ve kanlarını paraya çevirdiğiniz mültecilere haklarını teslim edin” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir