Özkan fitili yaktı, CHP ayağa kalktı

Özkan fitili yaktı, CHP ayağa kalktı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın, “Kanal İstanbul’un güzergahı olabilecek muhtemel bölgelerin tamamında CHP´lilerin, özellikle parti yöneticileri il ve ilçe başkanları nezdinde çok ciddi arsalar aldıklarını ve araziler kapattıklarını biliyoruz” sözleri, CHP’yi ayağa kaldırdı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, “Kanal İstanbul’un güzergahı olabilecek muhtemel bölgelerin tamamında CHP´lilerin, özellikle parti yöneticileri il ve ilçe başkanları nezdinde çok ciddi arsalar aldıklarını ve araziler kapattıklarını biliyoruz” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den yanıt gecikmedi. Özel, “Cahit Özkan kendine güveniyorsa Kanal İstanbul çevresinde kim arsa kapatmış, bu meclis araştırsın. Hodri meydan!” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Kanal İstanbul projesine karşı çıkan CHP’lilerin, Kanal İstanbul güzergahında arsa kapattıklarını iddia etti. DHA’ya konuşan Milletvekili Özkan, “Kanal İstanbul projesine, Montrö Sözleşmesi kapsamında uluslararası bir tepki ve itirazın olmadığını” belirterek şunları söyledi: “Aslında CHP bu projeye karşı çıkmıyor. Milletimiz CHP’yi dinlemiyor. Eğer dinlemiş olsaydı, bugün İstanbul ve ülkemiz çok ciddi krizlerle karşı karşıya kalacaktı. Ama şunun altını çizeyim; CHP özü itibarı ile bu projeyi destekliyor. Çünkü Kanal İstanbul’un güzergahı olabilecek muhtemel bölgelerin tamamında CHP´lilerin, özellikle parti yöneticileri il ve ilçe başkanları nezdinde çok ciddi arsalar aldıklarını ve araziler kapattıklarını biliyoruz. Demek oluyor ki, CHP bu projeyi sözde karşı çıksa da özde destekliyor.”

“MECLİS ARAŞTIRSIN, HODRİ MEYDAN!”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Özkan’ın “CHP’liler, özellikle parti yöneticileri il ve ilçe başkanları çok ciddi arsa aldıklarını ve araziler kapattıklarını biliyoruz” cümlesine yanıt verdi. Özel, “CHP’liler yapılmasına karşı çıktığı, yapılmayacağını düşündüğü bir kanaldan arsa topladı diyorlar. Allah akıl, fikir versin ama Cahit Özkan’a samimi bir çağrı. Biz araştırma önergemizi verdik. Diyoruz ki: Kanal İstanbul’un etrafındaki son 9 yıldaki mülkiyet değişimlerini araştıralım. Hangi arsayı kim kapatmış? Cahit Özkan dürüstse gelsin bu komisyonu kuralım. Eğer CHP’liler arsa kapatmışsa biz rezil olduk. Demek ki biz delirmişiz. Cahit Özkan kendine güveniyorsa Kanal İstanbul çevresinde kim arsa kapatmış, bu meclis araştırsın. Hodri meydan! Kuralım komisyonu, bakalım kaç tane Katarlı, kaç tane yandaş müteahhit çıkacak?”

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir