ÖZAY GÖNLÜM ALMANYA’DA DA ANILACAK

ÖZAY GÖNLÜM ALMANYA’DA DA ANILACAK

Türk Halk Müziği’nin unutulmaz sesi Özay Gönlüm Avrupa Denizliler Derneği’nin düzenlediği dev bir etkinlikle Almanya’nın Leverkusen kentinde de anılacak. Etkinlik 5 Mart Pazar günü saat; 16.00 ile 19.00 TRT Müzik’te de canlı yayınlanacak. Programı DRT Denizli de “eş zamanlı” olarak yayınlanacak.

Anma programına Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak ve TRT Genel Müdürü Şenol Göka ile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’un da katılımı bekleniyor.

Türk Halk Müziği’nin unutulmaz sesi Özay Gönlüm Avrupa Denizliler Derneği’nin düzenlediği dev bir etkinlikle Almanya’nın Leverkusen kentinde de anılacak. Ölüm yıldönümü olan 1 Mart Çarşamba günü Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği program ve törenlerle anılan ünlü sanatçı, 5 Mart Pazar günü saat; 16.00 ile 19.00 arasında düzenlenecek bir etkinlikle Almanya’da da hatırlanacak. Almanya Leverkusen Grosser Saal salonlarında düzenlenecek etkinlikler DRT Denizli tarafından; TRT Müzik’le birlikte eş zamanlı olarak yayınlanacak.   

Tam 17 yıl önce kaybettiğimiz halk müziği sanatçısı Özay Gönlüm Almanya’daki anma gecesinde, Makbule Kaya, Sümer Ezgü, Dilek özkan ve Yeşim Dağlı sahneye çıkacak. Anma programına Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak ve TRT Genel Müdürü Şenol Göka ile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’un da katılımı bekleniyor.

Türk Halk Müziği’nin unutulmaz sesi Özay Gönlüm Avrupa Denizliler Derneği’nin düzenlediği dev bir etkinlikle Almanya’nın Leverkusen kentinde anılacak. Tam 17 yıl önce kaybettiğimiz halk müziği sanatçısı Özay Gönlüm’ü anma gecesinde, Makbule Kaya, Sümer Ezgü, Dilek özkan ve Yeşim Dağlı sahneye çıkacak. Anma programı etkinliği 5 Mart Pazar günü saat; 16.00 ile 19.00 TRT Müzik’te de canlı yayınlanacak. Programı DRT Denizli de “eş zamanlı” olarak yayınlanacak.

Avrupa Denizliler Derneği Başkanı Ali İnceören; 5 Mart’ta Leverkusen Grosser Saal salonlarındaki geceyle ilgili olarak yaptığı açıklamada; kardeş derneklerle birlikte Avrupa’nın birçok ülkesinde bulunan Denizlili dernekleri ile el ele vererek, önemli konuklarının katılacağı üst düzey bir programa organize ettiklerini söyledi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir