“Öyle ya da böyle süper lige çıkacağız”

“Öyle ya da böyle süper lige çıkacağız”

Merkezefendi Belediyesi Basket Takımı Başkanı Veli Deveciler, “Gelecek sezon Anadolu Efes veya Fenerbahçe Beko niye Denizli’ye gelmesin… Bu sene Süper Lige çıkar mıyız? Bilmiyorum. Bu sene olmadı seneye, olmadı ondan sonraki sene. Bunu eninde sonunda başaracağız” diye konuştu.

Merkezefendi Belediyesi Basketbol Takımı Başkanı Veli Deveciler, DRT Denizli ekranlarında İbrahim Alayont’un hazırlayıp sunduğu 90+ programına konuk oldu ve son gelişmeleri değerlendirdi. Hedeflerinin yeni sezonda şampiyonluk olduğunu ifade eden Başkan Deveciler, “Mali anlamda sıkıntımız yok. Bu işi maliyet yüzünden götüremedik demeyiz. Bizim sadece kente karşı sempati kazanmamız gerekiyor. Yeter ki şehir bize destek olsun” ifadelerini kullandı.

“SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ”

“Geçen yıl tüm maçlarını kazanan ve üst lige çıkma başarısı gösteren bir takım devraldık” diyen Başkan Deveciler, “ Sorumluluğumuzun farkındayız. Arkasında belediye gücü olan, bir bakıma sosyal sorumluluk projesi diyebiliriz. Sezon başında takımı devraldık. Üst sıraları hedefleyen bir takım yapmamız gerekiyordu. Bu kapsamda gerekli çalışmaları yaptık. Acemiliğimiz var ama bunu da yavaş yavaş üzerimizden atıyoruz. Açıkçası saha dışı olaylara hakimiz. Sağlam bir yapı oluşturmak istiyoruz. Yöneticilerimizin hepsi de bu düşünce içerisinde. Kaybetmenin ne demek olduğu biliyoruz. Bu yüzden içimizde fazla endişe yok. Zamanla istediğimiz sistemi oturtacağız. Burada oluşturacağımız yapının kente güven vermesi içinde ayrı gayret gösteriyoruz” dedi.

“BU PROJE İLERLEYEN YILLARDA DEVAM EDECEK”

Merkezefendi Belediyesi Basket Takımı’nın geçtiğimiz yıllardaki yapıdan farklı olduğunu ifade eden Deveciler, “Bu proje bundan sonraki yıllarda da aynı kararlılıkla devam edecek. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan bu konuda çok hassas. Böyle bir hayal var. Merkezefendi’nin 3 yıl içerisinde basketbolda ve voleybolda en üst ligde takımının yer almasını hedefliyoruz. Ve bu takımların mücadele edeceği çağdaş bir spor tesisi… Teknik çalışmalar şu anda yürütülüyor. Sadece basketbol takımı değil, spor kulübüyüz. Bölgesel Amatör Lig’de bu sezon mücadele edecek voleybol takımımızın da hedefi Sultanlar Ligi… Basketbol şu anda doğru yerde, voleybolda da bu şekilde yol almayı hedefliyoruz. Bu şekilde devam edersek başarı gelecek. Gelecek sezon Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko, niye buraya gelmesin… Bu sene Süper Lige çıkar mıyız? Bilmiyorum. Bu sene olmadı seneye, olmadı ondan sonraki sene. Bunu sonunda başaracağız” diye konuştu.

“OYUNCU MALİYETİ 3 MİLYON”

Maddi sıkıntılarını olmadığın kaydeden Başkan Deveciler, “ Aslında sahada para oynamıyor. Bu ligde böyle… Ancak Süper Lig’de maliyet çok önemli… Bunun örnekleri çok fazla. Acıbadem ve Tofaş çok para harcadı ama başarılı olamadı. Uygun maliyetle doğru oyuncuları bulmak gerekiyor. Küçük ayrıntılar sonuca etki ediyor. Bu sene en iyi bütçelerden biri bizim takımın. Oyuncu maliyeti 3 Milyon TL. Bunun dışında yan giderlerde var. Bununla birlikte rakamlarda artıyor. Bizim mali anlamda sıkıntımız yok. Yönetim olarak bunun üstesinden geliriz. Kısacası bu iş olmaz ise maliyet yüzünden götüremedik demeyiz. Bizim sadece kente karşı sempati kazanmamız gerekiyor. Şehir bize küsmesin” ifadelerini kullandı.

“ORTALAMAMIZ 2 BİN 400…”

2 bin 400 ortalamaya oynadıklarını kaydeden Deveciler, “ Bu sezon ortalamamız iyi. Son maçta da salonu doldurduk. 5 bin kişilik kapasitemiz var. Bunu tamamen doldurmak istiyoruz. Değişik aktivitelerle seyirciyi salona çekmeye gayret gösteriyoruz. Bizim maçımıza insanlar gelsinler, 2 saatte olsa keyif alsınlar. Amacımız bu. Takım kaybettiğinde de alkışlarla uğurlanacak bir takım hedefliyoruz” dedi.

“RENKLER YEŞİL-SİYAH OLMALI”

Başkan Deveciler, takımın renkleriyle alakalı olarak da görüş belirtti. “Benim şahsi düşüncem de takımın renklerinin yeşil-siyah olması yönünde” diyen Deveciler, “Bu konuyla ilgili bir çalışma olabilir. Tüzük değişikliği ile çözülecek bir konu. Memleketin rengi yeşil-siyah… Asla olmaz diyemem. Bizim bu renkleri taşımamızın bir hassasiyeti yok. Geçen yıl bu renkler kullanılmış. O aşamada biz yoktuk. Hiç kimseye bir şey diyemem, ellerine sağlık. Seyircide bunu görmek istiyor. Benim şahsi düşüncem de yeşil-siyah olması yönünde. Ama önceliğimiz şu an bu değil. Önümüzdeki günlerde bunu düşünebiliriz. Böyle bir durum memnuniyette yaratır” ifadelerini kullandı.

“SEZON BAŞI YANILGIYA DÜŞTÜK”

Sezon başında takımın gösterdiği performansın kendilerini yanılgıya düşürdüğünü itiraf eden Başkan Deveciler, “Denizli’deki turnuvada ve Federasyon Kupası’nda oynadığımız basketbol herkesi etkiledi. Çok iyi olduğumuzu söylediler. Biraz yanılgıya düştük. Lig çok farklı. Kupada farklı yendiğimiz Yalova’ya, Denizli’de farklı yenildik. Takımın moral ve motivasyonu çok düştü, sıkıntılar yaşadık. Sonrasında da transfer hamlelerine başladık” şeklinde konuştu.

“MERKEZEFENDİ’YE BÜYÜK BİR SEMPATİ VAR”

Yapılan takviyelerden de bahseden Deveciler, “Jerome Jordan’ı alarak çok güçlendik. O bölgede bir eksiğimiz vardı. Sonrasında Banvit’ten Erkin’i aldık, oda ilerleyen yıllarda çok iyi olacak. Takımda 4-5 sene sonra yıldız statüsünde olacak oyuncular var. Beklentilerimiz çok yüksek. Ancak takımda büyükler var. Ümit Sonkol olsun, Soner Şentürk şampiyonluklar yaşamış isimler. Onlarda abilik yaparak gençlere destek oluyor. Ayrıca Merkezefendi Basket, Türkiye çapında imrenerek bakılan bir takım haline geldi. Süper Lig’de ve 1. Lig’de herkes Merkezefendi’yi konuşuyor. Maddiyat, şehrin havası, iyi kurulan diyaloglar. Burası bir basketbolcu için huzur diyebiliriz. Herkes ayrı bir sempatiyle yaklaşıyor” dedi.

“LACY İLE YOLLARIMIZ AYRILACAK”

DaVonte Lacy’nin takımdan gönderileceğini de sözlerine ekleyen Deveciler, “Ligde 2 yabancı oynatabiliyoruz. Bu sayı 3 olsa Lacy oynayacak. Ama şu an oynadığımız basketbola Lacy uymuyor. O yüzden yollarımız ayrılacak. Kendisi takımdan ayrı çalışıyor. Menajeri ile görüştük. Adriyatik Ligi’nde oyuncuyu isteyenler var. Cuma gününe kadar her şey netleşecek. Mishula ve Jerome şu an bizimle takıma da uyum sağladılar” ifadelerini kullandı.

“YABANCILAR ÇABUK UYUM SAĞLADI”

Yabancı basketbolcuların Denizli’ye çabuk uyum sağladığını kaydeden Deveciler, “Mishula, Türkçe konuşmaya bile başladı. Denizli’de de herkes kendisini çok seviyor. Gösterdiği performansta şu an için çok iyi. Jordan’da aynı şekilde kısa sürede takıma adapte oldu. Onun transferi de çok ilginç oldu. Çin’de Amerikalı basketbolculara uygulanan ambargo nedeniyle oyuncu boşta kaldı. Bizde kendisini araştırdık ve menajeri ile temasa geçtik. 2 gün içerisinde Denizli’ye geldi ve maça çıktı. Oda şu an hayatından memnun” dedi.

“TARAFTAR OLMADAN KIYMETİ YOK”

Denizlililere de seslenen Deveciler, “Maçlarımız her Cuma saat 19:00’da oynanıyor. PAÜ Spor Yerleşkesi’nde güzel bir atmosfer yaratmak istiyoruz. Buda taraftarla olacak bir şey. Taraftar olmadan da yaptığımız işin kıymeti yok” dedi ve tüm Denizli halkını maça davet etti.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir