OTOBÜS ŞOFÖRÜNDEN HAYATA DOKUNUŞ

OTOBÜS ŞOFÖRÜNDEN HAYATA DOKUNUŞ

Denizli Büyükşehir Belediyesi otobüsüne binen kadın yolcunun bayıldığını gören otobüs şoförü Ahmet Tetik, ‘İnsanlık ölmedi’ dedirten bir davranış sergiledi. Otobüsü güzergahından çıkartarak baygın vatandaşı hastaneye yetiştiren şoför Tetik, büyük takdir topladı. Eşine az rastlanır yaşanan olay otobüsün güvenlik kamerasına da yansıdı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi otobüsüne binen kadın yolcunun aniden bayılması eşine az rastlanır bir olayın yaşanmasına neden oldu. ‘İnsanlık ölmedi’ dedirten olay, 23 Kasım Perşembe günü saat 12.00 sıralarında yaşandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 20 BLD 83 plakalı, 28/1 numaralı otobüsü Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali yakınlarındaki durakta bekleyen vatandaşları aldıktan sonra hareket etti. Otobüsün hareket etmesinden kısa süre sonra duraktan binen kadın yolcu, fenalaşarak bayıldı. Durumun hayati olabileceğini belirten şoför Ahmet Tetik, ani bir karar aldı. Normal güzergahından çıkarttığı 28/1 numaralı otobüsün dörtlülerini yakan Tetik, korna çalarak aracı Denizli Devlet Hastanesi yönünde sürmeye başladı.

İLK MÜDAHALE OTOBÜSTE

Kısa süre içerisinde hastanenin önüne ulaşan otobüsü Tetik’in aradığı 112 Acil Servis ekibi karşıladı. Sağlık ekipleri hastane önündeki belediye otobüsünde bulunan baygın kadına ilk müdahaleyi yaptı. Eşine az rastlanır yaşanan olay otobüsün güvenlik kamerasına da yansıdı. Hastanede tedavi altına alınan kadın yolcunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, otobüs şoförü Ahmet Tetik bu davranışı ile büyük takdir topladı.

O ANLARI ANLATTI

Tetik yaşadıklarını şöyle anlattı: “Otogar durağından hareket ettiğim an, görevli arkadaş son bir yolcu daha olduğunu beyan etti. Yolcuyu aldım. Rahatsız olduğunu söyledi; bunun üzerine 112’yi aramayı teklif ettim. Bu arada yoluma devam ettim. 2-3 dakika kadar bir zaman geçtikten sonra yolcunun rahatsızlığının ciddi olduğunu sezdim. Diğer yolcularımızdan ona bakmalarını ve buna göre tedbir almamızı rica ettim.”

“ACİL DURUMLARA KARŞI EĞİTİM ALIYORUZ”

Daha sonra yolcuların hastanın bayıldığını haber ettiklerini ifade eden Tetik, şunları aktardı: “Ben de 112’yi arayarak sağlık ekiplerini haberdar ettim. Bu sırada dörtlüleri yaktım. Korna çalarak durakları geçtim ve hastane önüne park ettim. Sağlık ekiplerimiz olaya hemen müdahale ettiler.” Bu gibi acil durumlara karşı hazırlıklı olduklarını ve sürekli eğitim aldıklarını kaydeden Tetik, “Trafik eğitimi, sağlık ve halkımızla iletişim konularında sürekli bilgilendiriliyoruz” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir