ORGANİK ÜRÜNLERLE EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYOR

ORGANİK ÜRÜNLERLE EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYOR

Denizli’de yaşayan 53 yaşındaki Emine Dereli, Güney İlçesi’ndeki bahçelerinden elde ettiği organik ürünleri satarak ev ekonomisine katkı sağlıyor.

Denizli’de yaşayan ve Güney İlçesi’ndeki kendine ait bahçenin ürünlerini pazarlayan 53 yaşındaki Emine Dereli, kazandığı parayla ev ekonomisine katkı sağlıyor. Evinin önünde sergilediği badem, sirke, üzüm, sarımsak, muşmula, pekmez ve cevizi Denizlililere pazarlayan Dereli, boş zamanlarında elde ettiği badem içini de satıyor. DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne konuşan Dereli,”Kendi bahçemizin mahsulleri. Kendim yapıyorum. Kaleiçi’nin pazarı olduğu zaman, yaz aylarında haftasonu oturuyorum buraya, ürünlerimi satıyorum. İhtiyacı olan komşular zilime basıp, alabiliyorlar. Kendi ihtiyacımızı gideriyoruz. Evime katkıda bulunuyorum. Hem malımı değerlendirmiş oluyorum hem de komşularıma organik ürünler yedirmiş oluyorum. Ev hanımlığı yaptım. Çocuk baktım. Yaşım ilerleyince bıraktım. Ama evimde hazır oturmuyorum. Evime ve aileme katkı sağlamak amacıyla mahsullerimizi satıyorum. Çalışmak gerekiyor. Çalışana Allah rızık verir. 98 yaşındaki babam bana yardım ediyor. Badem ayıklıyor” dedi.

EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ 98 YAŞINDAKİ BABASI

Emine Dereli’nin en büyük destekçisi 98 yaşındaki babası; Hasan Memiş. Evde boş oturmak istemediğini belirten baba Dereli, “Aslen Manisa Sarıgöllü’yüm. 3 kız babasıyım. Eşim Fatma Memiş, geçen yıl vefat edince kızlarımda kalmaya başladım. Ben de kızıma elimden geldiğince destek oluyorum. Hem havalar da güzel. Dışarıda birlikte hem güneşleniyoruz hem de çalışıyoruz” diye konuştu. 

PINAR ÇANKAYA- GÜRKAN GÖK

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir