“Onların söylemesiyle istifa falan etmeyiz”

“Onların söylemesiyle istifa falan etmeyiz”

Demir Grup Sivasspor’a 2-0 kaybeden ve Denizli’de üst üste 4’üncü kez mağlup olan Yukatel Denizlispor’da Başkan Ali Çetin, maç sonrası taraftarın ‘yönetim istifa’ tepkisine yanıt verdi. ‘Biz dimdik işimizin, görevimizin başındayız’ diyen Başkan Çetin, “ Onların söylemesiyle biz istifa falan etmeyiz” dedi.

Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nun 10’uncu haftasında konuk ettiği Demir Grup Sivasspor’a 2-0 mağlup Horoz’da; maç sonu oklar yönetime çevrildi. Yeşil-siyahlı taraftarlar yenilginin faturasını yönetime kesti. Yaklaşık 10 bin taraftar yönetimi istifaya davet ederken, Başkan Ali Çetin’de tepkiler hakkında açıklamada bulundu. Takıma ve teknik heyete güvendiklerini ifade eden Başkan Çetin, “İnşallah önümüzdeki maçlarda toparlayıp artık hak ettiğimiz yerlere gelmek istiyoruz” diye konuştu.

“TAKIMA VE TEKNİK HEYETE GÜVENİYORUZ”

“Kendi sahamızda yenilmek gerçekten çok kötü” diyen Başkan Çetin, “ Biz takımımıza ve teknik heyete hala güveniyoruz. İnşallah önümüzdeki maçlarda toparlayıp artık hak ettiğimiz yerlere gelmek istiyoruz. Ufak tefek seslerde çıkmaya başladı. Çok da önemli değil. Haklı insanlar. Galip gelmeye herkesten çok biz istiyoruz. Artık bir an önce toparlanıp önümüze bakmamız gerekiyor. 3 futbolcumuz yok. 2 golcümüz sakat, Sapunaru kart cezalısı olduğu için oynayamadı. Hepsi üst üste gelince maalesef böyle bir durum oldu. Yine de oyuncularımız canla başla mücadele etti. İnşallah toparlayacağız” şeklinde konuştu.

“TAKIMIN TOPARLANACAĞINA İNANIYORUM”

Futbolcuların performansının ödenmeyen alacaklar nedeniyle olduğu yönündeki söylentilere de cevap veren Çetin, “ Şu anda eski futbolcularımız dahil hiçbir futbolcuya borcumuz yok. Sadece bu hafta ödediğim para 6 milyon TL. O konuda Türkiye’de örnek olacak kulüplerin başında biz gelebiliriz. Kimse bize laf edemez. İnsanların bizim hakkımızda laf edemeyeceği iki konu var, biri şeffaflık, diğeri gününde para ödeme. Konuşan varsa da ayıp eder. Bizim çok kötü bir durumumuz yok. 11 puanımız var. Sıralamada da kötü durumda değiliz ama aradaki puan farkı açılmaya başladı. Bu yüzden bir an önce toparlanıp önümüze bakmamız lazım. Takımın performansı artarak devam ediyor. İstatistiklerde de çıkar. Takımın önceki döneme göre daha çok koştuğuna inanıyorum. Bugün çok kötü bir futbol oynamadık. Ciddi eksiklerimiz vardı. 3 oyuncumuz olmayınca tabi ki zorladı. Ama ben takımın sürekli üzerine koyarak ilerlediğine inanıyorum. Mehmet hocam bu işi başarır. Hiç kimsenin de şüphesi olmasın. Biz uzun yıllar bu ligde kalıcıyız. İnsanlar konuşuyorlar. Onlarda kendilerine göre haklılar. Ama takımın toparlanacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“OYNATIP, OYNATMAMAK HOCANIN TERCİHİ”

Denizlisporlu taraftarların sevgilisi olan ve haftalardır oynatılmadığı için büyük tepkilerin oluştuğu Recep Niyaz’la ilgili de konuşan Başkan Çetin, “ Recep Niyaz bizim çocuğumuz. Ancak hiçbir hocanın işine karışmadım. Zaten doğru da olmaz. Oynatıp, oynatmamak hocanın tercihi… Aynı pozisyonda Aissati olduğu için belki hoca Aissati’yi tercih ediyor. Onu da oynatır, ikinci yarıda oynattı zaten. Ancak Mehmet Özdilek’in Recep’i neden oynatmadığına ben bir yorum yapamam” diye konuştu.

“İSTEDİKLERİ KADAR BAĞIRABİLİRLER”

Yeşil-siyahlı taraftarların ‘istifa’ tepkilerine de değinen Başkan Çetin, “ Biz görevimizin başındayız. Onların kendi düşünceleri… Burada bizim düşüncelerimiz önemli. Onların söylemesiyle biz istifa falan etmeyiz. Biz dimdik işimizin, görevimizin başındayız. İstedikleri kadar bağırabilirler. İleride biz onlara maçları kazandırınca da o işin tersine döneceğine inanıyorum. Hepsi bizim kardeşimiz. Karda, kış da bizi bu güne kadar taşıdılar. Hiç yalnız bırakmıyorlar. Bunlar olacak. Doğal karşılıyorum. İnşallah maçları kazanmaya başlayınca onlarla yine sarmaş dolaş devam ederiz” şeklinde ‘istifa’ tezahüratlarına yanıt verdi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir