ÖNCE BERAAT ETTİ, SONRA FETÖ’YE GÖNDERME YAPTI

ÖNCE BERAAT ETTİ, SONRA FETÖ’YE GÖNDERME YAPTI

İlçede işlenen bir cinayet olayı sonrası açılan davada isminin geçmesi üzerine hakkında yargı süreci başlatılan Denizli'nin Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla suçsuz bulundu ve aklandı. Başkan Hayla beraAt kararı sonrası sosyal medya hesabından ironi dolu açıklama yaptı. Ve; “O gün de söylediğim gibi başta Paralel Yapılanma olmak üzere fitne ve şer odaklarının istedikleri olmadığı için üzgünüz. Memlekete hizmetten başka derdim yoktur" dedi.

Geçen yıl ağustos ayında ilçede işlenen bir cinayet olayı sonrası açılan davada isminin geçmesi üzerine hakkında yargı süreci başlatılan Denizli'nin Kale İlçe Belediye Başkanı Erkan Hayla suçsuz bulundu ve aklandı. Hayla, Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın son duruşmasında mahkeme kararı ile beraat etti. Kale Belediye Başkanı Hayla berat kararı sonrası kendi sosyal medya hesabından paylaştığı ironi dolu açıklamasında; cinayete isminin karıştırılması olayını FETÖ/PDY yapılanmasına bağladı. Ve “O gün de söylediğim gibi başta Paralel Yapılanma olmak üzere fitne ve şer odaklarının istedikleri olmadığı için üzgünüz. Memlekete hizmetten başka derdim yoktur. Makam, koltuk sevdam da yoktur" dedi.

Edinilen bilgiye göre Kale Belediye Başkanı Hayla'nın devam eden dava süreci Cuma günü Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada sonuçlandı. Hayla, hazır bulunduğu Ağır Ceza Mahkemesi’nde suçsuz bulundu ve beraat etti. Kale İlçesi’nde, itfaiye eri 39 yaşındaki Mehmet Ali Talay’ı tabancayla öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan kadın zabıta memuru 24 yaşındaki N. Z., 15 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Berat eden Ak Partili Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla ise tutuksuz yargılanıyordu.

Konuyu sosyal medya aracılığıyla ve facebook paylaşan Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, "Adımın karıştırıldığı cinayet davasından hamdolsun alnımızın akıyla çıktık. O gün de söylediğim gibi başta paralel yapılanma olmak üzere fitne ve şer odaklarının istedikleri olmadığı için üzgünüz. Memlekete hizmetten başka derdim yoktur. Makam, Koltuk Sevdam Yoktur" dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir