OĞUZ: ‘DENİZLİDE SIKINTI YOK’

OĞUZ: ‘DENİZLİDE SIKINTI YOK’

Adana’da 12 kişinin öldüğü kız yurdu yangını sonrası, Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, DRT Haber’e özel açıklama yaptı.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Adana Aladağ İlçesi’nde 12 kişinin öldüğü kız yurdu yangını sonrası DRT Haber ve Denizli Gazetesi’nde özel açıklamalarda bulundu.  Milli Eğitim Müdürü Oğuz ”Vefat eden yavrularımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Denizli olarak 92 özel yurt ve 40 tane resmi pansiyonumuz var. 40 resmi pansiyonumuzda 4313 öğrenci barınıyor. 92 özel öğretim kurumuna bağlı olarak da 1358 öğrencimiz barınıyor. Bunlarla ilgili yılda iki defa denetimleri yapıyoruz” diye konuştu.

“HASSASİYETLERİMİZ ÜST SEVİYEDE”

Oğuz,”Bizim özel yurtlarımızla ilgili hassasiyetimiz üst seviyede. Hayırseverlerimize minnet borçluyuz. Yurtlarımızın çoğu 5 yıldızlı otel gibi. Bakımlı ve çok temiz. Ayrıca yangın merdivenleriyle ilgili sorunlar var ise çözüyoruz. Yangın merdiveni dışında tehlike arz eden farklı yer varsa anında müdahale ediyoruz” dedi.

Denizli olarak bize bağlı müfettişler sürekli denetimlerde bulunduğunu da ifade eden Mahmut Oğuz,”Bizler her zaman yöneticiler olarak uyanık olmalıyız ve gerekli tedbirleri almalıyız. Kazanın ne zaman ve nasıl geleceği belli olmaz. Biz bütün tedbirlerimizi aldık. Her türlü güvenli ortamı yarattık. Buradan iddia ediyorum velilerimiz rahat olsunlar. Denizli’de ki tüm okullar ve yurtlar 5 yıldızlı otel gibidir” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli İli’nde sadece pansiyon ve yurtlarla değil tüm okullarla ilgilide önemli tedbirler aldıklarını da ifade ederek,”Adana’daki olayın akşamı Sayın Valimiz bize talimat verdi. Biz hemen beklemeden her bir yurdumuzu tekrar gözden geçirdik. Denetimlerimiz yıl boyunca devam edecektir” şeklinde konuştu. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir