‘ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLARIM’

‘ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLARIM’

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,  “Onların ellerinde yetişen nesiller; an gelmiş imkansızı mümkün kılmış, an gelmiş bir milletin kaderini değiştirerek çağ atlatmıştır” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Öğretmenliğin bir meslekten daha çok bir toplumun geleceğini şekillendiren ana etken olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Öğretmenler, tarihin her evresinde her toplumun kıymet verdiği, o toplumun gelecekte alacağı konumun kaderini belirleyen insanlardır. Hz. Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözü ve Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözü; öğretmenliğin asırlar geçse de toplumlar üzerindeki değerini ve önemini her zaman sürdüreceğinin önemli bir göstergesidir” dedi.

“ONLARIN YETİŞTİRDİĞİ NESİLLERLE HER GEÇEN GÜN BİR ADIM DAHA İLERİ GİTMEKTEDİR”

Öğretmenlerin, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin kılavuzu olduğunu belirten Başkan Osman Zolan, “Onların ellerinde yetişen nesiller; an gelmişimkansızı mümkün kılmış, an gelmiş bir milletin kaderini değiştirerek çağ atlatmıştır. Mesleğini bir vazife olarak değil, bir yaşam felsefesi ve milli hedef olarak icra eden öğretmenlerimiz, Türkiye’nin, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefininanahtarıdır. Ülkemiz onların yetiştirdiği nesillerle her geçen gün bir adım daha ileri gitmektedir. Ve onların yetiştirecekleri yeni nesillerle de bu kutlu yürüyüşüne devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“EĞİTİM CAMİASININ YAN INDAYIZ”

Büyükşehirinher zaman eğitim camiasının yanında olmaya devam edeceğini kaydeden Başkan Zolan, sözlerine şöyle son verdi: “Kutsal bir görev ile yeni nesillerimizi eğiterek, yarınlarımızı güvence altına alan öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü’nü kutluyor, eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Başta Başöğretmenimiz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizirahmet ve minnetle anıyorum.”

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir