ÖĞRENCİLERİNDEN DENİZLİ OSB’YE ZİYARET

ÖĞRENCİLERİNDEN DENİZLİ OSB’YE ZİYARET

Honaz Çok Programlı Lisesi Giyim Bölümü öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş’a ziyaret etti.

Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Honaz Çok Programlı Lisesi Giyim Bölümü öğrencilerini, Okul Müdürü Muhammetdin Kırlı ve Giyim Bölümü öğretmenleriyle birlikte ağırladı. Son yıllarda Meslek Liselerine talebin azalmasıyla birlikte tekstil bölümünü tercih eden öğrencilerin motivasyonunu artırmak ve diğer öğrencilerin de mesleki bölümleri tercih etmelerini sağlamak amacıyla bir konuşma yapan Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş, öğrencilerin okuduğu bölümün çok önemli olduğunu belirterek “ Bu yüzden size çok önemli görevler düşüyor. Mesleğinizde ilerlemeyi hedef edinin, alanınızda uzmanlaşın. Bilgi birikiminiz üretime ve ülkemizin geleceğine dönüş olacaktır. Sizlere Denizli OSB’nin kapıları eğitim ve iş hayatınız boyunca sonuna kadar açıktır. Geleceğin modacıları, tasarımcıları sizler olacaksınız ”dedi.

Ziyaret sonrasında Organize Sanayi Bölgesinden ayrılan öğrenciler OSB içerisindeki tekstil firmalarında teknik geziler yaparak meslekleri hakkında bilgiler aldılar. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir