NÖBET TUTAN POLİSE 5 BİN TL’LİK YİYECEK VE İÇECEK DESTEĞİ

NÖBET TUTAN POLİSE 5 BİN TL’LİK YİYECEK VE İÇECEK DESTEĞİ

Pamukkale Belediyesi’nin, ilçe sınırları içerisinde uygulama noktalarında nöbet tutan polislerin moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla her ay 5 bin TL’lik aperatif yiyecek, içecek dağıtılmasıyla ilgili madde Pamukkale Belediye Meclisi’nde görüşüldü.  Gündem maddesi, CHP’li üyelerin ret oyuna karşılık AK Parti ve MHP’li üyelerinin evet oyu ile kabul edildi. 

Pamukkale Belediye Meclisi mart ayı toplantılarının 4. Birleşimini gerçekleştirdi. 3 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, Pamukkale Belediyesi’nin ilçe sınırları içerisinde nöbet tutan polislere alternatif yiyecek ve içecek desteği verilmesi için Emniyet Müdürü ile protokol imzalanması için Başkan Hüseyin Gürlesin’e oy çokluğu ile yetki verildi.

POLİSLERE HER AY 5 BİN TL’LİK YİYECEK İÇECEK DESTEĞİ

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Emniyet Müdürlüğünden gelen teklif üzerine böyle bir karar alındığını belirterek, “Özellikle 15 Temmuz sonrası güvenliğimiz ve huzurumuz için yoğun mesai harcayan polislerimize moral ve motivasyon olması amacıyla kabul ettik.  Belediyeler Kanunun 75 maddesinin B bendine göre belediyelerin kurumlar arası işbirliği yapabileceği belirtilmiştir. Biz de polislerimize destek olmak istedik” dedi.

15 TEMMUZ ÖNCESİ VE SONRASI AYRIMINA TEPKİ

Başkan Gürlesin’in polislerin 15 Temmuz sonrası yoğun mesai ile çalıştıklarını belirtmesine tepki gösteren CHP Grup Başkan Vekili Yılmaz Doğan, “Polislerimiz yalnızca 15 Temmuz sonrası değil öncesi de yoğun mesai harcıyordu. Bunun bu şekilde ayırmanız doğru değil. Ayrıca, yoğun çalışan yalnızca polisler değil, 112 Acil sağlık hizmeti veren sağlık kurumları, itfaiye, zabıtası, öğretmeni de yoğun mesai harcıyor. Bunlara da destek olmalıyız.  Artı, bizim asli görevlerimiz bu değil. Bizim asli görevimiz öncelikle yollarımızın üst yapılarını yapmalıyız. Yollarımız çukur içinde, insanlarımıza zarar veriyoruz, milli servet heba oluyor. Önceliğimiz asli görevlerimiz olmalı” diyerek ret oyu vereceklerini açıkladı.

MHP ETİK DAVRANMIYOR İDDİASI 

Plan ve Bütçe Komisyonu toplantılarında MHP’li ye Erdoğan Er’in konuyla ilgili şerh verdiğini ancak sonradan vaz geçilmesinin etik olmadığını ileri süren CHP’li üye Mustafa Çallıca, “Benim bildiğim komisyon toplantılarında karar alınır. Üyeler kararlarını burada tartışır ve verir. Sonradan bir telefonla kararın değiştirilmesi doğru değildir etik değildir” diyerek MHP grubunu eleştirdi.

MHP'DEN "EKSİK AMA EVET"

MHP Grup başkan vekili Ahmet Durmaz ise maddenin eksik olduğunu dile getirerek, “Biz sağlık personelinin, jandarmanın da desteklenmesini isterdik.  Komisyondaki itirazımız da buna idi. Komisyon üyemizle birlikte konuyu görüştük ve kararımızı değiştirdik. Bunun etikliğini tartışmaz doğru değil, hamaset yapmaktır” diyerek  maddeye evet oyu vereceklerini belirtti.

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Pamukkale Belediyesi’nin her ay 5 bin TL’lik nöbet tutan polislere aperatif yiyecek ve içecek desteğinin verilmesiyle ilgili emniyet müdürlüğü ile protokol imzalaması için Başkan Gürlesin’e yetki verilmesi, meclisten oy çokluğu ile kabul edildi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir