NAMAL, DENİZLİ’YE VEDA EDİYOR

NAMAL, DENİZLİ’YE VEDA EDİYOR

Son kararname ile müfettiş olarak Ankara’ya alınan Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ne veda ziyaretinde bulundu. Huzurlu olan Denizli’nin huzurunun kaçmaması için çalıştıklarını belirten Namal, 15 Temmuz gibi kritik bir süreci de başarıyla ve kimsenin burnu kanamadan atlattıklarını söyledi.

Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, son kararname ile Ankara’ya müfettiş olarak atanmasının ardından veda ziyaretlerine başladı. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Namal, sohbet etti, soruları yanıtladı. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Varol, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Denizli’de bir kişinin bile burnu kanamadan bu olayı defettiği için teşekkür etti. Varol, “Denizli’ye çok güzel şeyler kazandırdınız. Denizli sakin bir şehir. Sizde buna katkı koyarak Denizlimiz’in huzurlu bir şehir olmasında katkı sundunuz” dedi.

HUZURLU BİR İLDE YAŞIYORUZ

Denizli’de 2 yıla yakın bir süredir Emniyet Müdürü olarak hizmet verdiğini belirten Namal, 41 yıllık meslek yaşamının 14 yılını Emniyet Müdürü olarak geçirdiğini söyledi. Denizli’nin huzurlu bir il olduğunu, görev süreci boyunca da bu huzurun kaçmaması için çaba harcadığını anlatan Namal, “Huzurlu olan Denizlimiz’de, Denizli halkı da bizim yanımızda oldu. Görev sürem boyunca ilimizde büyük bir hadise yaşamadık. Bunda en büyük katkıyı özellikle Denizlili vatandaşlarımızın hoşgörüsü sağladı” diye konuştu.

NÖBET DEĞİŞİMİ YAŞANIYOR

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevinin sonlanmasını nöbet değişimi olarak nitelendiren Hüseyin Namal, “Emniyet teşkilatındaki 41 yıllık görev süremin sonuna geldi. Yaş haddinden 3 ay sonra emekliye ayrılacağım. Nöbet değişiminin nedeni de bu” dedi.

15 TEMMUZ SÜRECİNİ ANLATTI

15 Temmuz darbe girişimine yönelik değerlendirmeler de yapan Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, sürecin kimsenin burnu kanamadan başarılı bir şekilde atlatıldığını kaydetti. Namal, “Denizli olarak girişime karşı çok kısa sürede organize olduk. 24 saat çok önemliydi ve bunu da diplomatik araçları kullanarak atlattık. Önemli birliklerin Ankara’ya sevkinin önüne geçtik. 2 gün gibi kısa süre içinde de darbe girişiminin askeri kanadıyla ilgili işlem ve mahkeme sevklerini tamamladık” şeklinde ifade etti.

DENİZLİ BASINI SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDE

Denizli medyasının sorumluluk sahibi olduğunu ifade eden Namal, “Denizli’de görev yapan gazeteciler sorumluluklarının farkında ve buna göre davranıyorlar. Bu davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, 4 Kasım Cuma günü saat 11.00’de Polisevi’nden ayrılacak ve Ankara’ya gidecek.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir