MUZİP TİLKİ MİNAREYE YUVA YAPINCA

MUZİP TİLKİ MİNAREYE YUVA YAPINCA

Çardak’ın Gölcük Mahallesi’nde bulunan Gölcük Camii’nde; sürekli elektriklerin kesilmesi sonucu hoparlörden ezan okunamaz hale gelince vatandaşlar araştırmaya girişti. Caminin minaresine yerleşen ve burayı yuva haline getiren bir tilkiye rastladı. Durumun Çardak Belediyesi’ne bildirilmesiyle minareye tırmanan Çardak Belediyesi İtfaiye ekipleri; tilkiyi güçlükle yakaladı ve daha sonra doğaya bıraktı.

Tirajı komik olay; Denizli’nin Çardak İlçesi’ne bağlı Gölcük Mahallesi’nde yaşandı. Gölcük Mahallesi’ndeki Gölcük Camii’nde bir süredir elektrik kesintisi yaşayan vatandaşlar, olayı araştırmaya başladı. Uzun süredir elektriklerin kesilmesinin nedenini bulamayan ve kendince araştırmaya girişen Gölcüklü bir vatandaş, minarenin şerefesine dikkatli bakması sonucunda; burada bir tilkinin bulunduğunu fark etti.

Durumu Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk’e bildiren Gölcüklüler, belediyeden yardım istedi. Belediye ekiplerini ve itfaiyeyi  yanına alan Başkan Öztürk, Gölcük Mahallesi’ne intikal etti. Minareye çıkan itfaiye erleri, burada bir tilkinin olduğunu ve orayı yuva olarak kullandığını gördü. Ayrıca tilkinin tüm kabloları kemirdiği de gözlendi. Minarenin en üst noktasına tırmanan tilki, belediye görevlilerinin kovalamacası sonrası yakalanabildi. Minareden güçlükle indirilen tilki, doğaya bırakıldı. Yetkililer camideki elektrik kesintisinin tilkinin kabloları kemirmesi sonucu meydana geldiğini ve bu yüzden mahalle halkının bir süredir hoparlörden ezan sesi duyamadığını belirtti. Belediye görevlileri tilkinin yol açtığı elektrik arızasını da hemen gidererek; minarenin ses düzenini ezan okunacak hale getirdi. ​

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir