Müdür Oğuz, sınava girecek öğrencilere başarılar diledi

Müdür Oğuz, sınava girecek öğrencilere başarılar diledi

Milyonlarca öğrencinin üniversiteye girmek için katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), bu hafta sonu yapılacak. YKS, Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere 3 farklı oturumda gerçekleştirilecek. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, yaptığı yazılı açıklamada sınava katılacak öğrencilere başarılar diledi.

Milyonlarca öğrencinin üniversiteye girmek için katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), bu hafta sonu yapılacak. YKS, Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere 3 farklı oturumda gerçekleştirilecek. Denizli’de 15 Haziran 2019 Cumartesi günü TYT’ye 26 bin 651, 16 Haziran 2019 Pazar Günü sabah oturumu olan AYT’ye 22 bin 457 ve öğleden sonra YDT’ye bin 969 öğrenci katılacak. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, konuya ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Müdür Oğuz, “Öğrencilerimizin kariyer gelişimi açısından önemli bir basamak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na çok az zaman kaldı. Sınavın yaklaşmasıyla birlikte yoğun bir tempoyla ortaöğretim kademesini tamamlayan ve daha önceki yıllarda sınava girdiği halde istediği hedefe ulaşamayan öğrencilerimizi ve velilerini bir heyecan sardı. Kıymetli meslektaşlarım; teknolojinin hızla geliştiği bir dönemde sadece bilgiyi öğrenen değil aynı zamanda yeni bilgiler üreten bireylere ihtiyaç duymaktayız. Böyle bireyleri yetiştirmek ise eğitim sürecinin bir döneminde değil, okul öncesi eğitimden başlayarak tüm kademelerde nitelikli eğitim vermekle mümkün olmaktadır. Bilginin yenilenme hızının günlerle hatta saatlerle ifade edildiği günümüzde insan yetiştirme görevini almış olmanız omzunuza önemli ve zor bir sorumluluk yüklemektedir. Sizlerin gayret ve özverili çalışmalarıyla öğrencilerimizi okul öncesi dönemden başlayarak ortaöğretim kademesi son sınıfına kadar Yüksek Öğretim’e en iyi şekilde hazırladığımız düşüncesiyle öğrencilerimizi Yüksek Öğretim Kurumları sınavından sonra daha iyi yerlerde göreceğimize inanıyorum” dedi

“ÇOCUĞUNUZ HEDEFLERİNE ULAŞMAK İÇİN ÖNEMLİ BİR YOL AYRIMINDAN GEÇİYOR”

Açıklamasında velilere de seslenen Müdür Oğuz, “Doğduğu andan itibaren eğitim hayatı boyunca ve zor zamanlarında öğrencilerimizin yanlarında olarak onların bugünlere gelmesine büyük katkıda bulundunuz. Artık çocuğunuz lise mezunu ve hedeflerine ulaşmak için önemli bir yol ayrımından geçiyor. Bugüne kadar verdiğiniz desteği bu yol ayrımında da vereceğinize inanıyorum. Desteğinizin devam etmesi öğrencilerimizin sınav öncesi ve esnasında kaygı düzeylerini kontrol etmelerine yardımcı olacağı gibi sınavdaki performanslarına da olumlu yansıyacaktır” şeklinde ifade etti.

“SINAV SAATİNDEN EN AZ 1SAAT ÖNCE HAZIR OLUN!”

Son olarak öğrencilere seslenen Müdür Oğuz, “Yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda elinizden gelen gayreti göstererek başarılı olacağınıza inanıyorum. Değerli öğrencilerimiz emeklerinizin zayi olmaması ve üzücü durumlarla karşılaşmamak için sınav kılavuzunda yer alan hususlara dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Sınav gününden önce sınava gireceğiniz sınav salonunu ziyaret etmeniz ve sınav günü sınava gireceğiniz binanın kapısında sınav saatinden en az 1saat önce hazır bulunmanız faydanıza olacaktır. Öğrencimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin emeklerinin karşılıklarını alabilmeleri temennisiyle, yapılacak olan sınavda başarılar dilerim” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir