MİNİK ŞURA’YA BAŞARILI OPERASYON

MİNİK ŞURA’YA BAŞARILI OPERASYON

İdrarda yanma, bulantı, kusma ve kilo alamama şikayetleriyle Denizli Özel Sağlık Hastanesi Çocuk Polikliniği’ne başvuran 6 aylık Şura Demirci, böbreğinde taş olduğu anlaşıldı. Minik Şura’nın böbreğindeki taş, kapalı yöntem ameliyatla alındı.

Denizlili Raziye-Servet Demirci çiftinin 3’üncü çocuğu olarak dünyaya gelen Şura Demirci henüz altı aylık. İdrarda yanma, bulantı, kusma ve kilo alamama şikayetleriyle Denizli Özel Sağlık Hastanesi Çocuk Polikliniği’ne başvuran Demirci çifti, Çocuk Hastalıkları ve Uzmanı Hazal Tancer Elçi tarafından muayene edildi. Yapılan tahliller ve ultrason tetkiki sonucunda minik Şura'nın sol böbreğinde, böbrekle idrar kanalının birleştiği yerde taş olduğu tespit edildi. Bunun üzerine vakayı Özel Sağlık Hastanesi Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Ersin Zümrütbaş devraldı.  Minik Şura'nın böbrek taşı çekilen filmlerde görülemediği için "Taş Kırma" yöntemi tedavi seçeneği olamadı. Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Ersin Zümrütbaş ameliyat  kararı alarak,  altı aylık minik hastasını  başarılı bir operasyonla sağlığına kavuşturdu.

“700’E YAKIN AMELİYAT GERÇEKLEŞTİRDİM, ŞURA İÇLERİNDE EN KÜÇÜĞÜ”

Minik Şura’nın ameliyatı ile ilgili konuşan Doç. Dr. Zümrütbaş şunları söyledi:  “Şura'nın ameliyat gayet başarılı geçti. Perkütan nefrolitotomi cerrahi yöntemiyle sırttan girerek gerçekleştirdiğimiz kapalı ameliyat sayesinde hastamızı böbreğindeki 9 milimetrelik taşı aldık. Şimdiye kadar 700’e yakın ameliyat gerçekleştirdim. Şura içlerinde en küçük olanı.  Böbreğin ve idrar kanalının yetişkinlerden küçük. Bu yüzden ameliyat sırasında kullanılan malzemelerinde buna uygun koşullarda olması gerekiyordu. Hastane olarak bu konuda gerekli tüm donanıma sahip olduğumuz için ameliyatı başarıyla neticelendirdik. Hastamız birkaç güne kalmadan eskisinden daha sağlıklı bir şekilde taburcu edeceğiz” dedi.

“ERSİN ZÜMRÜTBAŞ'A ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Konuyla ilgili minik bebeğin annesi Raziye Demirci şöyle dedi: “Kızım çok küçük olduğu için ameliyat olması gerektiği söylendiğinde çok korkmuştum. Ama çok şükür doktorumuz sayesinde kızım sağlığına kavuştu. Bir anne için evladının sağlığından daha önemli bir şey olamaz. Denizli Özel Sağlık Hastanesine ve Doç. Dr. Ali Ersin Zümrütbaş'a çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir