MHP DENİZLİ’DEN ‘ASKIDA EKMEK PROJESİ’

MHP DENİZLİ’DEN ‘ASKIDA EKMEK PROJESİ’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ekmek zammına karşı Ankara'da başlatmış olduğu ‘Askıda Ekmek Projesi’ Denizli’de de hayat buldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ekmek zammına karşı Ankara’da ‘Askıda Ekmek Projesi’ başlattı. Bahçeli’nin başlatmış olduğu projeye Denizli’den de destek geldi. Uygulamanın kısa sürede tüm ülkede yaygınlaşacağını söyleyen MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, Denizli’de de ‘Askıda Ekmek Projesi’ni hayata geçirdiklerini belirterek, “liderimizin başlattığı ‘Askıda Ekmek Projesi’ni ilimizde de MHP olarak hayata geçirdik. Eski Osmanlı döneminde yaygın olan ve bugün öncülüğünü MHP’nin yaptığı sistemin kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılacağına inanıyorum” dedi.

Projenin detayları hakkında da açıklama yapan  Başkan Birtürk; “Fırından günlük ihtiyacınız olan 2 ekmek aldığınızda, 3 ekmek parası veriyorsunuz. Vermiş olduğunuz bir ekmek askıda ilan ediliyor. Parası olmayan vatandaşımız da o ekmeği bedelsiz alabiliyor. Bu yardımlaşma şekli, Avrupa da değişik gıda maddeleri üzerinde kullanılıyor. Avrupa bu yardımlaşma tarzını Osmanlı’nın Avrupa’yı idare ettiği dönemde öğrenmiştir. Askıda ekmeğin çok, muhtaçlığın yok olması dileği ile” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir