Kuruluşunun ikinci yılında iki büyük proje

Kuruluşunun ikinci yılında iki büyük proje

Yaklaşık 2 yıl önce kurulan Özel İnsanlar Derneği, daha önce İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanan ‘Engelleri Aşmaya Hazırım’ projesinden sonra ‘Yerel Yönetimlerin Stratejik Planlarında Engelli Hakları’ projesi Avrupa Birliği Sivil Düşün çerçevesinde onaylandı.

Genel Merkezi Denizli’de bulunan Özel İnsanlar Derneği bir başarıya daha imza attı. Derneğin daha önce İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan ‘Engelleri Aşmaya Hazırım’ projesinden sonra ikinci olarak onaylanan projesi de ‘Yerel Yönetimlerin Stratejik Planlarında Engelli Hakları’ projesi oldu.

Projenin detaylarına ilişkin açıklamalarda bulunan Özel İnsanlar Derneği Genel Başkanı Aysun Tonel, “Derneğimiz kuruluşunun 7’nci ayında İçişleri Bakanlığı’na Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ‘Engelleri Aşmaya Hazırım’ projemiz onaylanmıştı. Projemizi 10 ayda tamamlayarak İçişleri Bakanlığı’na Eylül ayı içerisinde raporumuzu sunduk. Projemizin tamamlanmasından 3 hafta sonrasında ise Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı çerçevesinde başvuruda bulunduğumuz ‘Yerel Yönetimlerin Stratejik Planlarında Engelli Hakları’ projemiz onaylandı. Kuruluşunuzun ikinci yılında da ikinci projemizin onaylanması bizleri oldukça sevinirdi. Projemiz yerel yönetimler de engelli haklarını daha iyi bilinçlendirmek, devletimizin bizlere sunmuş olduğu imkanları, yasaları ve kanunları anlatmak ve bizler için gerekli olan eksiklikleri çalıştay yaparak bunları tespit etmektir. Bütün çabamız tüm özel insanlar içindir” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir