KREDİ KARTI KULLANANLAR DİKKAT!

KREDİ KARTI KULLANANLAR DİKKAT!

7 Ağustos tarihinden itibaren kredi kartlarının internet alışverişlerine kapatılmasına karar verildi. Son dönemlerde bankacılık hizmetleri tarafından kredi kartı dolandırıcılıklarının arttığı tespit edildi. Zamanın değerli olduğunun farkında olan pek çok kişinin kredi kartı ile online olarak yaptıkları alışverişlerde yaşamış oldukları sorunlar gündeme gelirken bu sorunlarla başa çıkmak adına bazı radikal kararlar alındı. İnternet dolandırıcılığının önüne geçmek, güvenilirliği artırmak için kredi kartlarının internet alışverişine kapatılmasına karar verildi. Artık sanal alışverişe kapalı olarak gerçekleştirilecek yeni sistem şimdiden pek çok kredi kartı kullanıcısı arasında çeşitli tartışmalara neden olmaya başladı. 

17 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeni dönem başlangıcı öncesinde bankalar tarafından vatandaşlara çeşitli uyarı mesajları gönderilmeye başlandı. Banka ile geçilecek olan iletişimin ardından artık internet alışverişleri için bu konuda gerekli taleplerin iletilmesi gerekecek. Yapılacak görüşmeler sonrasında kredi kartı kullanımının online olarak devam etmesini belirten müşterilerin internet üzerinden sorunsuz bir şekilde alışveriş yapmaya devam edecekleri ortaya çıktı. Bunun ardından pek çok kredi kartı kullanıcısı gerekli adımları atmaya başladı. 

17 Ağustos tarihinde işlemlerin kapatılacak olması şimdiden bankalar ve banka müşterileri arasında yoğun bir telefon trafiğinin oluşmasına neden oldu. Verilecek onay sonrasında yaşanan dolandırıcılıkların önüne geçilmesi bir nebze olsun engellenmiş olacak. Alınan bu önlemler sonrasında denetimlerin daha kontrollü bir şekilde yapılması planlananlar arasında yer alıyor. 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir