KLASİK OTOMOBİLLER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

KLASİK OTOMOBİLLER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Turkuaz Otomotiv, Klasik Otomobil Kulübü ve Blok Yapı Gayrimenkul iş birliğinde ‘Klasik Otomobil Sergisi’ düzenlendi. Sergide 1955 ve 1980 yılları arasındaki 18 araç katılımcılara nostaljik bir gezinti sundu. 

Turkuaz Otomotiv, Klasik Otomobil Kulübü ve Blok Yapı Gayrimenkul tarafından ‘Klasik Otomobil Sergisi’ düzenlendi. Turkuaz Otomotiv Plaza’da gerçekleştirilen sergide 1955 ve 1980 yılları aralığındaki 18 araç yer aldı. Sergiye; Turkuaz Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ayşen Zeybekci, Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış Sonrası Koordinatörü Fatma Zeybekci Özkan, Klasik Otomobil Kulübü Denizli Kurucusu ve Başkanı Hikmet Ök, Blok Yapı Gayrimenkul Yöneticisi İlker Yetimoğlu, davetliler ve klasik araç tutkunları katıldı. Katılımcılar sergiyi gezerek tek tek araçları inceledi. Klasik araç tutkunları birbirinden güzel nostaljik araçlarla fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi. 


 “KLASİK ARABA BİR TUTKU”
Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Turkuaz Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ayşen Zeybekci; “Lüks arabalara binmek hayat standartları anlamında çok güzel. Ancak geçmişteki arabaların duruşu çok farklı. Klasik araba bir tutkudur. Klasik arabaları görünce geçmişe doğru yolculuk yapmak bile insanda hoş seda bırakıyor. Chevrolet benim çocukluğumda kalan en önemli araçlardan birisi. Genişliği, arkadaki yaylanma hissi çok güzel. Çocukluğumda ilk tanıştığım arabalardan birisi olduğu için bendeki yeri çok başkadır” dedi.


“HER ARACIN BİR RUHU VAR”
Her klasik arabanın bir ruhu olduğunu belirten Klasik Otomobil Kulübü Denizli Kurucusu ve Başkanı Hikmet Ök; “Klasik araç tamamen duygusal bir şey. İçinde yaşamak gerekiyor. Klasik araçlara gönül vermek gerekiyor. Ben klasiğin içinde büyüdüm. Klasik araçların her birinin bir ruhu var. Bu nedenle tercihim klasik araçlar. Kulüp olarak sosyal aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Diğer şehirlerdeki Klasik Araç Dernekleriyle de bağlantı içerisindeyiz. Amacımız klasik araçların yok olup gitmemesi. Yollardan düşmemesidir. Klasik araçları yollara yeniden döndürmek istiyoruz. Klasik araçların restorasyonuna da yardımcı oluyoruz. Bir ruhu yola döndürmek bizim için bir mutluluktur” diye konuştu. 


“KLASİK ARAÇ BİR BAŞKA”
Klasik Otomobil Sergisi’ne 2 klasik motosikletiyle katılan emekli PAÜ Öğretim Üyesi Murat Ünal ise şunları aktardı: “Denizlimizde bir şive vardır; ‘paran varsa BMW, paran yoksa binmeve.’ Paramız varken aldık. Klasik araç bir başka. Motora binmek isteyenleri bindiriyorum. Hepsini videoya kaydediyorum. Hepsinden değişik yorumlar alıyorum. Bu da benim çok hoşuma gidiyor.”

 

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir