‘Kimlik’ sergisine Çal damgası

‘Kimlik’ sergisine Çal damgası

Denizli’de Türkiye’den Avusturalya’ya göçün 50’inci yılı nedeniyle açılan ‘Kimlik’ adlı fotoğraf sergisine katılan Avustralya’nın Ankara Büyükelçisi Marc Innes Brown, kendisine hediye edilen ürünlerin tadına bakmak için sabırsızlandığını ve ilk fırsatta Çal’ı görmek istediğini söyledi. Büyükşehir Başkanı Osman Zolan ise, “Çal’ı görmeyen Denizli’yi görmüş sayılmaz” dedi.

Denizli’de, Avustralya’da yaşamaya başladıktan sonra çeşitli alanlarda elde ettikleri başarılarla toplumun saygısını kazanan Türklerin hayatlarının anlatıldığı ‘Kimlik’ adlı sergi için açılış töreni Forum Çamlık Alışveriş Merkezi’nde yapıldı. Çal, serginin açılışına damga vurdu. Çal Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Tatar, Avustralya’nın Ankara Büyükelçisi Marc Innes Brown’a Belediye Başkanı Fethi Akcan adına, hediye paketi verdi. Paketin içinde Çal üzümü, pekmez, sirke ve salamura yaprak bulunuyordu. Başkan Yardımcısı Tatar, “Çal’ın lezzetini Avustralyalılar’ın da tatmasını istiyoruz” dedi.

“İLK FIRSATTA ÇAL’I GÖRMEK İSTİYORUM”

Çal’ın yöresel ürünlerinin tadına bakmak için sabırsızlandığını söyleyen Büyükelçi Brown; “İlk fırsatta Çal’ı görmek istiyorum. Hediyeleri için Çal Başkanı Fethi Akcan’a ve Başkan Yardımcısı Adnan Tatar’a teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇAL’I GÖRMEYEN DENİZLİ’Yİ GÖRMÜŞ SAYILMAZ”

Bu sırada söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “Çal’ı görmeyen Denizli’yi görmüş sayılmaz. Çal, Denizli’nin şirin bir ilçesi ve yöresel ürünleriyle tanınıyor. Son yıllarda turizm ve tarım adına yapılan çalışmalarını da taktirle karşılıyoruz” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir