KILIÇDAROĞLU’NDAN DENİZLİLİ GENÇLERE VE ESKİ TÜFEKLERE YAKIN İLGİ…

KILIÇDAROĞLU’NDAN DENİZLİLİ GENÇLERE VE ESKİ TÜFEKLERE YAKIN İLGİ…

Denizlili gençler ve  geçmiş dönemlerde Denizli CHP Parti Meclisi üyeliği, milletvekilliği, il başkanlığı, ilçe başkanlığı görevlerinde bulunan isimlere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dan yakın ilgi. Anayasa değişikliğinin halk oyuna sunulacağı 16 Nisan’daki referandum öncesi siyasi partiler harekete geçerken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk kez oy kullanacak olan Denizlili genç seçmenlere mektupla ulaşıp, “Demokrasi, parlamenter sistem ve cumhuriyetimi koruyalım” diyecek. Kılıçdaroğlu, Denizli’de ilk kez oy kullanacak olan 18 yaşındaki 15 binin üzerindeki gence bu mektupla ulaşacak.

Öte yandan Kılıçdaroğlu ayrıca referandum sürecinde görev yapacak ekiplerin oluşturulması için geçmiş dönemlerde görev yapmış tüm yöneticileri mektupla Ankara’ya davet ederken, bir yandan bu seçimlerde ilk kez oy kullanacak gençlere ulaşmış olacak.

CHP Merkez İlçe Başkanı Sedat Demirci, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Denizli’de ilk kez oy kullanacak olan 15 binin üzerindeki seçmene mektup göndereceğini, bu mektupların çoğunun postayla adreslere ulaştırılacağını, bir bölümünün ise, örgütler tarafından elden teslim edileceğini söyledi. Demirci, Kılıçdaroğlu’nun gençlere çağrıda bulunarak, “Demokrasi, parlamenter sistem ve cumhuriyeti koruyalım” çağrısında bulunacağını söyleyerek, “Bu referandum parti oylaması değildir. Ortada partiler üstü bir durum var. Başta gençlerimiz olmak üzere toplumun her kesimine vatan ve bayrak aşkına referandumda ‘Hayır’ oyu kullanmaları için çağrılarımızı aralıksız yineleyeceğiz” dedi.

AĞIR TOPLARI ANKARA’YA DAVET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçmiş dönemlerde Parti Meclisi üyeliği, milletvekilliği, il başkanlığı, ilçe başkanlığı görevlerinde bulunan isimlere 26 Ocak Pazar günü saat 13.00’te CHP Genel Merkezi’nde yapılacak olan toplantı için mektupla davet gönderdi. Mektuplar muhataplarına ulaştı. “Değerli yol arkadaşım” diye başlayan mektupta Kılıçdaroğlu özetle, “Anayasa’da değişiklik yapılması halk oylamasına sunulacak. Milletin kayıtsız şartsız hakimiyetinin kaldırılması amaçlanmaktadır. Bizler, bu referandum sürecinde cumhuriyetimizi, demokrasimizi ve parlamenter sistemimizi korumak için sorumluluk üstlenmeliyiz. Amacımızı gerçekleştirmek için de koordineli çalışmalıyız. Sorumluluk üstlenip, çalışmak isteyen yol arkadaşlarımızı 26 Ocak’ta Ankara’ya bekliyorum” dedi.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir