KADINLAR TEKDEN SAĞLIK EĞİTİMLERİNDEN SONRA ŞİMDİ DE MUAYENEDE

KADINLAR TEKDEN SAĞLIK EĞİTİMLERİNDEN SONRA ŞİMDİ DE MUAYENEDE

Yaklaşık 3 yıl önce kansere karşı adeta savaş açan Özel Denizli Tekden Hastanesi, kadınlara yönelik başlattığı eğitim programlarının ardından, sağlık kontrollerini de gerçekleştirdi.

15 yıldır Denizli ve bölgenin sağlık hizmetini karşılayan Özel Denizli Tekden Hastanesi, insanın en değerli varlık olduğu düşüncesinden yola çıkarak 3 yıl önce ağırlık verdiği sosyal sorumluluk projelerine ara vermeden devam ediyor. Bilinçlendirme toplantıları kapsamında on binlerce kadına ulaşarak kanser ve kanserde erken tanının önemine dikkat çekmek isteyen Özel Denizli Tekden Hastanesi, resmen kansere savaş açtı. 3 senedir Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri ile sağlık eğitiminde bir araya gelen Özel Denizli Tekden Hastanesi, geçtiğimiz günlerde de yine meme kanseri toplantısı çerçevesinde konseyin bayanları ile buluşmuştu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Özel Denizli Tekden Hastanesi hekimlerinin sağlık eğitimlerinden sonra yüzlerce kadını erken teşhis amaçlı KETEM’e ulaştırdı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Bilsen Özen, KETEM’de sonuçları şüpheli bulunan bayanları Tekden Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Namık Özkan’a emanet etti. Dr. Özkan’a muayene olup şuan için kanser teşhisi konan bayanın olmaması da yüzleri güldürdü.

“EĞİTİMDEN SONRA DA HASTALIKLARINI KONTROL ETMELERİNİ SAĞLIYORUZ”

Toplum ve kadın sağlığı için ellerinden ne geliyorsa her zaman yapmaya hazır olduklarını bilediren Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Bilsen Özen, “Yaklaşık 3 sene önce kadınlarımızın bilinçlenmesi için Özel Denizli Tekden Hastanesi işbirliğinde özellikle değerli hekimimiz Doç. Dr. Namık Özkan ile bayanlarımızı birbirinden keyifli etkinliklerde bir araya getirdik. Bu eğitimlerde bayanlarımız hem hastalıklar hakkında bilgi sahibi oldu hem de merak ettiklerini uzman hekimlere sorma imkânı buldular. Namık Bey’in eğitimi bittikten sonra biz tüm kadınlarımızla tarama yaptırmak için KETEM’in yolunu tuttuk. Sonuçları riskli görülen arkadaşlarımızı da Namık Bey’in muayene etmesini istedik. Bayanlarımız sonuçları ile birlikte Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde güler yüzle ve ilgiyle karşılandılar. Kadınlarımıza sadece eğitim değil, eğitimden sonra da hastalıklarını kontrol etmelerini sağlıyoruz. Kadın meclisi olarak yaptığımız her işte bayanlarımızın yüzünü güldürmeyi amaçlıyoruz. Her etkinlik ve projemizde yanımızda olan Özel Denizli Tekden Hastanesi yöneticileri, hekimleri ve personeline de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

“BAYANLARIN BİZLERE GÜVENMESİ SON DERECE ÖNEMLİ”

Bilinçlendirme eğitimleri ile ilgili 3 yıl önce yapmış olduğu açıklamayı hatırlatan Özel Denizli Tekden Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Cemal Işık, “Bölgede ve Denizli’de kanser ve kanserde erken teşhisin önemini bilmeyen tek bir bayan kardeşimiz dahi olmayacak. Evet, bugün bu cümlemi tekrar kuracağım. Yapılan her atılımımızda insanımıza daha ne yaparsak faydalı oluruz derdindeyiz. İlçe belediyeleri, tekstil fabrikaları, önemli işletmeler ve kadın derneklerinde düzenlediğimiz sağlık eğitimlerimizle kanser riski taşıyan birçok bayanın durumuna erken tanı ile müdahale edildi. Bu da yaptığımız çalışmaların ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne seriyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kadın Meclisi’nde düzenlediğimiz bilinçlendirme eğitimleri sonrasında genel taramalarını yaptıran kadınlarımız sonuçlarının değerlendirilmesini istedikleri için hastanemize başvurdular. Eğitimlerimiz sonrasında tedavileri için de bizlere güvenen kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir