KADIN MECLİSİ’NDEN ‘ŞİDDETE HAYIR’ ETKİNLİĞİ

KADIN MECLİSİ’NDEN ‘ŞİDDETE HAYIR’ ETKİNLİĞİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Çataşçeşme Oda Tiyatrosunda bir etkinlik düzenleyerek, kadına karşı şiddete “Hayır” diyecek.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında bir etkinlik düzenleyecek. Kadınlar arasında dayanışma, birlik ve beraberliğin vurgulanacağı programda Kadın Meclisi, kadına yönelik şiddete “hayır” diyecek. 25 Kasım 2016 Cuma günü saat 13.00’de Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde başlayacak program, saat 14.00’te Çatalçesme Oda Tiyatrosu’nda devam edecek. Tüm kadınları programa davet eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, “Kadına yönelik şiddet en büyük insan hakları ihlalidir. Bizler bu konumdaki kadınlar için çözüm bulmaya, yol göstermeye ve yalnız olmadıklarını hissettirmeye mecburuz” dedi.

“KADINLARIMIZI BİLİNÇLENDİRMEK İNSANLIK GÖREVİDİR”

Şiddetin hangisine maruz kalınırsa kalınsın, insan olmanın onuruyla dik durulması gerektiğinin altını çizen Özen, “Kadınlarımız şiddete uğramaları halinde gerekli yerlere zamanında başvurmalı, gerekirse yardım ve sığınma talebinde bulunmalıdır. Kadınlarımızı bu konuda bilinçlendirmek ve devlet olarak bu konuda politikalar üretmek bir insanlık görevidir. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak kadına yönelik şiddete karşı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu çerçevede düzenleyeceğimiz etkinliğe tüm kadınlarımızı davet ediyoruz” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir