İYİ Parti’nin aday adayları belli oldu

İYİ Parti’nin aday adayları belli oldu

Aday Adaylığı sürecinin tamamlanmasının ardından, Denizli İYİ Parti aday adayları listesi de belli oldu.  Denizli İYİ Partide milletvekili aday adaylığı için 27 isim müracatta bulundu.

Seçim tarihinin belli olmasından sonra partilere aday olma çalışmaları da başlamıştı. Açıklanan adaylık başvuru süresi, yoğunluk nedeni ile uzatılmasının ardından 24 Mart 2023 Cuma günü sona erdi. Başvurular tamamlanarak, aday adaylığı listeleri belli oldu.

İYİ Parti’de de aday adayları başvuruları tamamlanarak isimler netleşti. İYİ Parti’de aşırı yoğunluk nedeni ile aday adaylık başvuru süreci uzatmıştı. Sürecin bitmesinin ardından başvuru yapan isimler belli oldu. Bu süreç için değerlendirme yapan Denizli İYİ Parti İl Başkanı Özer Tunçtürk; “Öncelikle 14 Mayıs 2023’te yapacağımız seçimin Türk Milleti için güneşli, huzur dolu, adaletin ve hukukun üstünlüğünün uygulanacağı yarınlar getirmesini temenni ederim. Bu seçim, gelecekte kendimizi yönetme biçimini belirleme ve tek adam rejimine son verme seçimidir. Öncelikle bunu herkes bu şekilde bilmeli ve bu doğrultuda hareket etmelidir. İYİ Parti olarak aday adaylığı belirleme sürecinden çok memnunuz. Çok yeni bir parti olmamıza rağmen gösterilen ilgi takdire şayandır. Başvuruda bulunan aday adaylarımıza başarılar dilerim” dedi.

İYİ Parti’ye başvuruda Bulunan Aday Adaylarının Listesi

Ayşe Kan

Bektaş İbiş

Emine Sağlık

Gülnur Oymak

Hasan Akgün

İbrahim Şenel

 İlyas Çölgeçen

 Kadir Tatik

 Kamil Uçarcı

 Kerem Karalp

Mehmet Ali Uzakgider

 Meral Kocaman

Mustafa Çobanoğlu

Mustafa Sezer         

Mustafa Kemal Çokakoğlu

Nazlı Yaşatürk

Nebi Çubukcu

Necmettin Karabacakoğlu

Nuray Özdemir        

Raziye Akışık

Sami Öztürk

Şebnem Bababalım Yağcı

Temel Başbuğ

Uğur Çizmecioğlu

Ümit Bahtiyar

Veysel Karaçor

Yasin Öztürk           

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir