İLK PROTOKOL; VELİ ÜĞÜR’DEN

İLK PROTOKOL; VELİ ÜĞÜR’DEN

Pamukkale’nin Çınaraltı Mahallesi’nde yapılacak olan Ümmü-Veli Üğür Anaokulu’nun ilk protokolü, Bakkur Gıda Sanayi sahibi Veli Üğür’den geldi.

Denizlili hayırsever işadamlarının eğitime yardımları sürüyor. Pamukkale’nin Çınaraltı Mahallesi’nde yapılması planlanan Ümmü-Veli Üğür Anaokulu’nun ilk protokolü, Bakkur Gıda Sanayi sahibi Veli Üğür’den geldi. Protokol için Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda imza töreni düzenlendi. Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Oğuz, hayırsever işadamı Veli Üğür, oğlu Mustafa Üğür ve torunu Veli Üğür’in katıldığı törende konuşan Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, “Bugün Veli Bey ile yeni bir protokol yapıyoruz. Daha önce Hayırseverler Okulu’na 100 bin Liralık katkıları olmuştu. Bugün de 2 milyon değerinde kendi adlarında yapacakları Ümmü-Veli Üğür Anaokulu yaptırmak üzere protokol için buradayız. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Öteki protokolü imzalarken inşallah bağış yapacakları sözünü vermişlerdi. Veli Bey, 2 aylık sürede tekrar o vaatlerini yerine getiren enden hayırseverlerimizden biridir. Diğer hayırseverlerimize ve imkanı olup da hayırseverliğe henüz başlamamış olanlara da örnek olur inşallah. Oğlunuz Mustafa ve torununuz Veli Üğür de bu kültürü eminim taşıyacaklardır. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“MEMLEKETE, VATANA HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Kasım ayı içerisinde yapılan protokol ile Hayırserverler Okulu’nun yapımına katkı sağlayan hayırsever işadamı Veli Üğür, “23 Kasım’da söylemiştim. ‘Bu başlangıçtır, bunun devamı gelecektir’ demiştim. Allah bizi bu günleri de gösterdi. İnşallah yapılışı ve açılışını da görürüz. Memlekete, vatana hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

2018’DE TAMAMLANACAK

Pamukkale’nin Çınaraltı Mahallesi’nde yapılması planlanan Ümmü-Veli Üğür Anaokulu, 6 derslikten oluşacak. Bin 822 metrekare olan inşaat alanı içerisine yapılması planlanan okul; bodrum, zemin ve bir kat olarak yapılacak. Tamamı hayırseverler tarafından karşılanması beklenen okulun yapımına yaklaşık 2 milyon TL para harcanacak. Yeni yapılacak okulun 2018 yılında tamamlanarak; hizmete girmesi planlanıyor. 

GÜRKAN GÖK-İBRAHİM ALAYONT

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir