‘İKİ YIL İÇERİSİNDE ÇOK ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATTIK’

‘İKİ YIL İÇERİSİNDE ÇOK ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATTIK’

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, muhtarlar ve kamu kurum ve kuruluşlarının katıldığı istişare toplantısında konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, başkalık koltuğuna oturduğu günden itibaren gerçekleştirmiş oldu projeler hakkında bilgiler aktararak;  “, tüm kamu kurumlarımız ve muhtarlarımızla hep birlikte geçtiğimiz iki yıl içerisinde çok önemli işlere imza attık” dedi.

Merkezefendi ilçesinde protokol üyelerinin kurum müdürleri ve muhtarlarla istişareleri sürüyor. Bu kapsamda Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ve Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, ilçedeki kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ve muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıda Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, şimdiye kadar yapılan ve bundan sonraki süreçte Merkezefendi’nin geleceğine yönelik yapılacak projelerin ve çalışmaların sunumunu gerçekleştirdi. Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyemiz ve ilçemiz 2014 yılında 6360 sayılı kanunla yeni bir ilçe yeni bir belediye oldu. Ama çok şükür ki başta sayın valimiz, sayın kaymakamımız, jandarma komutanımız, tüm kamu kurumlarımız ve muhtarlarımızla hep birlikte geçtiğimiz iki yıl içerisinde çok önemli işlere imza attık. Merkezefendi Belediyesi olarak geçtiğimiz yıllar itibari ile bütçesini 2 buçuk yılda ikiye katlamış bir belediyeyiz. Yola çıktığımız zaman 2014’de 100 milyon liralık bir bütçe yapmıştık. 2015 bütçesi 90 milyon lira ile yola çıktık. 2016 yılında bu rakamı 151 milyona, geçtiğimiz günlerde kabul ettiğimiz bütçe taslağı ile birlikte de 2017 için 175 milyon liralık bir bütçe büyüklüğüne ulaşmış bulunuyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak şuana kadar yapmış olduğumuz ve 2019 yılında görev süremizin sonuna kadar yapacak olduğumuz tüm projelerimiz 175 milyon liralık bütçe de olduğu gibi her yıl bütçemizden tamamen öz kaynaklarla finanse edilmiştir ve finanse edilmeye devam edecektir” dedi.

“BORCU OLMAYAN BİR BELEDİYEDEYİZ”

Merkezefendi Belediyesi’nin borcu olmayan bir belediye olduğuna dikkat çeken Başkan Subaşıoğlu, “Türkiye’de borcu olmayan nadir belediyelerden birisiyiz. Bununla birlikte 175 milyon liralık bütçenin yaklaşık yüzde 55’ini doğrudan yatırıma sevk edebilen, bu anlamda da mali disiplini sağlamış Türkiye’deki belki de ilk 5 belediyeden birisiyiz. Merkezefendi Belediyesi olarak geçtiğimiz dönemlerde çok önemli projelere imza attık” diye konuştu.

TÜM SOSYAL PROJELERİN MALİYETİNİ AÇIKLADI

Sosyal projelerin bütçedeki yerini de açıklayan Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak yapmış olduğumuz sosyal projeler ile ilgili zaman zaman eleştiriler geliyor. İşte 50 yaş üstünü Çanakkale’ye gönderiyorsunuz, gençleri İstanbul’a gönderiyorsunuz, 5 bin çocuğa bisiklet hediye ediyorsunuz. Siz parayı çarçur ediyorsunuz’ diyorlar. İçinde eğitim bursları da dahil tüm sosyal projelerin toplam bütçe içindeki payı sadece yüzde 3. Belediyecilik sadece alt yapı, üst yapı çalışmaları değil aynı zamanda sosyal ve kültürel belediyecilik anlamında yeni vizyon projelerini devreye almamız gerekiyor” diye konuştu.

DEV PROJELERİ ANLATTI

Merkezefendi Belediyesi olarak önümüzdeki 2 yıl içerisinde büyük, yapısal vizyon projelere imza atmak üzere artık tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Ege Bölgesi'nin en büyük, Denizli’nin ilk ve tek kay kay parkını 2 bin metrekare üzerinde 16 ayrı modülle 2015 Mayıs ayında açılışını gerçekleştirmiştik. Yine Türkiye’nin en modern hobi bahçesiyle ilgili açılış çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah bir ay içerisinde açılışını gerçekleştireceğiz. İçerisinde 101 adet parselimiz var. Sosyal tesisimiz var. Merkezefendi sınırları içerisinde yaşayan 40 yaş üstü vatandaşlarımıza müracaatlardan sonra kura yöntemiyle bu tahsisleri gerçekleştirmiş olacağız. İlbade mahallemizin uzun yıllardır bizden beklemiş olduğu altı 2 bin 300 metrekare, üstü de 2 bin 300 metrekare toplam 4 bin 600 metrekarelik pazaryerimizi en geç iki ay içerisinde bitirip hizmete açmış olacağız. Yenimahalle’de Anaokulumuz ticari alanımız ve pazaryerimiz hizmete girmiş bulunuyor. Merkezefendi Belediyesi olarak okullarımıza 30 adet halı saha kazandırdık. Neredeyse ilçemizde halı sahaları ücretsiz hale getirdik. Merkezefendimiz sınırları içerisinde Merkezefendimizin incisi konumunda olan Ornaz Vadisi ile ilgili projemizi tamamladık. En kısa süre içerisinde inşallah ihalesine çıkıyoruz. Sadece Denizli’nin değil Türkiye’nin parmakla gösterilen çok önemli bir projesi. Yaklaşık 20 milyon liralık bir yatırımı Ornaz Vadisi’nde yapacağız ve tamamı borçlanmadan öz kaynakla gerçekleştirilecek. Yine Merkezefendimiz sınırları içerisinde Bahçelievler mahallemizde yaklaşık 7 bin metrekare üzerine kurulmuş olan spor eğitim merkezimizin de ihalesine çıktık. Tabii bizim vizyon projelerimiz vardı. Bunlardan en önemlisi Merkezefendi Belediyesi kültür merkezi ve nikâh sarayı. Bunun da inşaatına başlıyoruz. İnşallah en geç 1 buçuk yıl içerisinde bu projemizi tamamlamış olacağız. Şuan inşaatını başlattığımız 1200 Evler bölgemizde toplantı ve sergi sarayı içerisinde 2 tane 800 metrekare toplantı salonu 1 tane 400 metrekarelik sergi alanının bulunduğu bu projemizi de inşallah 10 ay içerisinde açılışını gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

“MERKEZEFENDİ’YE VE DENİZLİ’YE HİZMET ETMEKTEN MUTLUYUZ”

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, toplantıda yaptığı konuşmada “Bugün uzunca bir süredir arzu ettiğimiz ancak bugüne kısmet oldu. Sizlerle birlikte bir araya geldiğimiz için mutluyuz. Bu vesile ile bu konuda desteklerini esirgemeyen belediye başkanımıza öncelikle teşekkür ediyoruz. Biraz önce belediye başkanımız hizmetleriyle ilgili gerekli çalışmalarını anlattı. Yaptıklarına teşekkür ediyoruz. Yapacaklarını takip edeceğiz. Zaten hep söylediğimiz bir şey var. Biz ülkemize hizmet etmekten çok mutluyuz, biz Denizli’ye hizmet etmekten çok mutluyuz, biz Merkezefendi’ye hizmet etmekten çok mutluyuz. Kamu kurum ve kuruluşları, mahalli idareler, sivil toplum kuruluşlarıyla uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Merkezefendi’ ye hizmet etmek için çalışıyoruz. Burada biz kendimizi aile olarak gördüğümüz için ailenin bireyi olarak belediye başkanımız, muhtarlarımız bir araya geldik. Hepimizin bir noktası var. O da sizin mahallenize nasıl daha iyi hizmet edebileceğiniz, belediyemiz ilçemize nasıl daha iyi hizmet edebilir ve kaymakamlık olarak biz sizlere nasıl daha iyi hizmet edebiliriz? Her şeyden önce ülkemizin huzuru çok önemlidir. Çok kısa bir süre önce ülkemiz 15 Temmuzu yaşadı. 15 Temmuz’da Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla birlikte hepimiz alanlara indik, nöbetler tuttuk, bu uğurda şehitler verdik, bu uğurda gazilerimiz oldu. Ülkemizin birlik beraberliği için gencecik fidanlarımız toprağa düştü. Herkes şunu bilecek ki; bu ülke dostluk ve beraberlik içinde sonsuza kadar yaşayacak” dedi. Konuşmaların ardından istişareler yapıldı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir