İKİ BAKAN 240 AİLENİN TAPUSUNU TESLİM ETTİ

İKİ BAKAN 240 AİLENİN TAPUSUNU TESLİM ETTİ

Denizli ve İzmir’de faaliyet gösteren Menderes TekstilYönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, 2004’ten bu yana şirket bünyesinde çalışan 240 işçisine ev yaptırdı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de, Sarayköy İlçesi’nde düzenlenen törene katılarak ailelere evlerin tapusunu teslim etti.

Denizli ve İzmir’de faaliyet gösteren Menderes Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2004’ten beri şirket bünyesinde çalışan 240 işçisi için ev yaptırdı. İşçilere ayda 500 TL taksitle 40 bin TL'ye verilen dayalı döşeli evler için tapu teslim töreni düzenlendi. Sarayköy’de düzenlenen törene; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, AK Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, Ekonomi Bakanlığı danışmanı ve AK Parti Denizli Önceki Dönem Milletvekili Mehmet Yüksel, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı  Muhammet Subaşıoğlu, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, iş adamları, vatandaşlar ve tapu alacak işçiler katıldı. Tapu telim töreninden önce firmanın Ar-Ge Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

“MENDERES AYAKTA DURDUĞU MÜDDETÇE, BİZ BU RAKAMI 2 BİN YAPACAĞIZ”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, bugüne kadar 380 konut yaptıklarını söyledi.İşçileri için konut yapımına devam edeceklerini belirten Akça, "Bakanlarımın önünde söz veriyorum. Menderes ayakta durduğu müddetçe, biz bu rakamı 2 bin yapacağız, söz veriyorum. Biz büyük bir aileyiz. Allah bizlerin beraberliğini bozmasın. Menderes olarak biz bugün İtalyanların yapamadığı makineleri yapıyoruz. Bu Türkiye’nin gururudur. İçeride bakanlarıma da söz verdim, 240 konuttan sonra en az 300 tane olmak üzere site yapacağız. Konut projelerimizin ilk etabı 2 bin konut" diye konuştu.

"BİZ ÜRETTİKÇE BİRİLERİ TÜRKİYE’DE KRİZ OLSUN İSTİYOR"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Denizli Valisi Ahmet Altıparmak’ın konuşmasının ardından konuşan ve Türkiye’nin muasır medeniyetler hedefiyle ilerlediğini belirten Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, "Dünya kazan biz kepçe Türkiye’nin ekonomik menfaatleri için dolaşıyoruz ‘Türkiyemiz bir adım daha ileri gitsin’ diye. Biz elimizde çantayla, omuzlarımızda numunelerimizle sizlerin arasına geldik, ihracat yapmanın ürün satmanın ne olduğunu biliyoruz. ‘Dolar 5 lira, 8 lira olacak’ diyorlardı. Hayal ediyorlardı, bankalar pazartesi açılmayacak, dünya ekonomisi Türkiye’yi dışlayacak diye hayal ediyorlardı. Ertesi gün onların hayal ettikleri hiçbir şey gerçekleşmedi. Ama onlar operasyonlarına devam etmeye çalışıyorlar. Hiç kimse bu operasyoncuların felaket tellallarının Türkiye ile ilgili ürettikleri senaryoların gerçekliğine inanmıyor. Biz aynı yerde durduk, aynı şeyi söyledik. Türk bankaları, 28 Avrupa bankalarının 25’inden daha sağlamdır. Cari açığa baktığımız zaman Avrupa’da hemen hemen en iyilerden bir tanesiyiz. O kirli senaryolara rağmen durmak yok yola devam, durmak yok, üretmeye devam. İş üstüne iş koyma zamanı, ihracat yapma zamanı" şeklinde konuştu.

"PKK YIKTI, BİZ YAPIYORUZ"

Doğu ve güneydoğuda terörle mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhasaeki, "Üzerimizde yaşadığımız Anadolu coğrafyası dünyanın en önemli medeniyetlerine ev sahipli yapmış. Balkanlar’dan, Kafkaslar’dan, Afrika topraklarından mazlum insanlar bu topraklara toplanmış, çalışmış, didinmişiz. Dünyanın en önemli ekonomilerinden bir tanesi olmuşuz. Fitne, fesat durmuyor, gerek içeriden, gerek dışarıdan. Türkiye’nin ileri gitmesini istemeyen örgütler. Başta PKK var. Her türlü hak isteyen, verilen bir örgüt var. Son seçimlerde çukurlar kazıp, öz yönetim ilan ederiz, Türkiye’yi böleriz hesapları kuruluyor. Biz de bunun üzerine kararlılıkla gittik, çukurları kafalarına geçirdik. İçeride ve dışarıda temizliyoruz. Devlet oralarda şefkatli elini de gösteriyor, konutlar inşa ediyoruz. HDP’liler oralarda dolaşamıyor, biz oralara giriyor, dolaşıyoruz. Onlar da bize dua ediyorlar. Onların yıktıkları ne varsa devlet olarak biz yeniden yapıyoruz" dedi.

"BİZE BİZDEN FAYDA VAR"

Hoşgörü ve diyalogdan bahsedenlerin 15 Temmuz’da ülkeye ihanet ettiğine değinen Özhaseki, "15 Temmuz’da Müslüman kılıklı insanlar vardı. 'Hoşgörü, diyalog' diyorlardı. Bizim dinimiz Kur’an, sünnet üzerine kuruludur. Hz. Muhammed’in (s.a.v)sünnetinde, röntgencilik var mı?Paraları kaldırıp Amerikalarda harcamak var mı?Binlerce insanı vurmak, yaralamak var mı? Temizleyeceğiz inşallah. Ekonomik boğma hareketi var şimdi de. Bunun altından kalkacağız biz. Bize dışarıdan olumsuz boğma hareketleri var. Bize bizden fayda var, böyle çalışan iş adamlarından fayda var. Bir olacağız, beraber olacağız. Allah metre de namerde de muhtaç etmesin" ifadelerini kullandı.Menderes Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, sosyal sorumluluk projesi kapsamında 240 işçisi için yaptırdığı evlerin tapuları, törene katılan protokol tarafından dağıldı. 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir