HÜSNİYE ‘DÜNYA YILDIZI’ OLDU

HÜSNİYE ‘DÜNYA YILDIZI’ OLDU

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Günaydın Denizli’ programının davetsiz konuğu olarak canlı yayına katılan sokak kedisi ‘Hüsniye’; Yeni Zelanda’dan ABD’ye,Kore’den İngiltere ve Hindistan’a kadar bir çok ülke yayın organında yer alarak adeta ‘Dünya Yıldızı’ haline geldi.

DRT Denizli Televizyonu’nda Kudret Çelebioğlu tarafından hazırlanıp sunulan ve hafta içi her sabah saat; 07.15 ile 09.15 arasında yayınlanan, dönem dönem de canlı yayın konuklarının da alındığı programın yapıldığı sırada stüdyoya bir sokak kedisi konuk olmuştu. Kimse tarafından fark edilmeden stüdyoya dalan, davetsiz misafir stüdyo kameramanı Doğan Akşit tarafından görüntülenmişti ve stüdyoda ilginç anlar yaşanmıştı. Yavru sokak kedisi ‘Hüsniye’ daha sonra program sunucusunun masasına sıçramış ve ardından Çelebioğlu’nun notebook’unun üzerine çıkarak canlı yayınlanan programda enteresan görüntülerin yaşanmasına yol açmıştı.

Şirin tavırlarıyla herkesin gönlünde taht kuran ‘Hüsniye’nin görüntüleri dünyada onlarca İnternet blog sitesi, televizyon kanalı ve gazeteleri arasında yer edindi. Dünyanın saygın haber ajanslarından ilgi gören Hüsniye, AssociatedPress (AP)ve Reuters Haber Ajansıgibi kurumlar tarafından DRT Denizli logolu görüntülerle“sokak kedisinin canlı yayın keyfi” haberini servisledi. Dünya çapına dağılan Hüsniye; adeta ‘Dünya Yıldızı’ haline geldi.

TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ KURULUŞLARI HÜSNİYE’YE YER VERDİ

Sevimli kedi Hüsniye’nin olduğu görüntüler; Türkiye’nin önde gelen ulusal basın kuruluşlarının dikkatini çekti. Kanal D, Fox TV, ATV, A Haber ve Show Tv gibi Türkiye’nin televizyon kanallarında DRT logosuyla yer buldu. Yine Türkiye’nin saygın gazetelerinden olan Sözcü, Posta, Daily Sabah,Hürriyet, HürriyetDaily News, Millet Gazeteleri de sevimli kedi için sayfalarında yer ayırdı. Ayrıca sevimli kedinin görüntüleri İstanbul merkezli blog siteleri olan ‘izlesene’ ve ‘ekşisözlük’teyer edinmeyi başardı. Hüsniye; Türkiye’deki ‘The Geyik’ ve ‘Cezmi kalorifer ile pastırma tadında’ isimli internet video paylaşım sitelerinin gözdesi oldu.

DÜNYANIN SAYGIN KURULUŞLARI HÜSNÜ’YE YER VERDİ

Canlı yayın esnasında yaşanan bu ilginç görüntüler dünyanın önde gelen blog sitelerinin de ilgisini çekti. Dünyanın en çok takip edilen siteleri arasında yer alan Buzzfeed ve Huffington Post Denizli’nin ve DRT Denizli Televizyonu’nun maskotu haline gelen Hüsniye’ye yer verdi. Hüsniye ayrıca; Micrasoft’un internet tabanlı hizmetlerini yürüttüğü aynı zamanda haberlerin de yer aldığı kurum olan ‘MSN’de de yer edindi.  Hüsnü ayrıca Pete Cashmore tarafından 2005 yılında ABD’de kurulan ve dijital medya şirketi olan Mashable’de de yer edinmeyi başardı. Kaliforniya merkezli olan ‘Yahoo’ ve dünyanın her yerinden gelen haberlerin paylaşıldığı ‘Viral-Today’ internet portalı Denizlili sevimli kediye yer verdi. Yeni Zelanda’nın haber portalı olan News hulp, Hüsniye’nin sempatik tavırlarını okurlara aktardı.

HÜSNİYE DÜNYA GAZETE VE TV’LERİNDE

Hüsniye’nin DRT Denizli’deki ‘stüdyo keyfi’ haberi Dünya’nın en önemli uluslararası Haber Ajansları Ajans Press ve Reuters tarafından da servislenince  ‘Sokak kedisi Hüsniye, DRT ve Denizli ismi’ tüm dünyada ünlü oldu.  Hüsniye’nin sevimli hareketleri dünyada en trajlı gazeteleri arasında yerini aldı. İngiliz gazetesi olan Guardian ve TheTelegraph’dayer edinen Hüsniye; İrlanda’nın ulusal kuruluşu olan İrishExaminerGazetesi, İngiltere’nin en parlak magazin gazetesi olan Mirror Gazetesi, 1924 yılında kurulan Hindustantimes Gazetesi, İtalya’nın ulusal gazeteleri olan İl Giornale ve CorriereGazeteleri’nde de yer buldu. Hüsniye, dünyanın önde gelen basın kuruluşlarının da ilgilisini çekti. Denizlili sevimli kedinin hareketleri; İngiltere’nin saygın televizyon kanalları arasında olan BBCNEWS ve EURO News, Yeni Zelanda’nın ulusal kanalı TVZN ve Kore ulusal kanalında da yer buldu. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir