HAZANSANAT EKİBİNDEN ÖĞRETMENLERE ANLAMLI HEDİYE

HAZANSANAT EKİBİNDEN ÖĞRETMENLERE ANLAMLI HEDİYE

Kendilerine ‘Hazansanat’ ismini veren ekip; 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kısa film çekti. Filme ‘Ödev’ ismini veren genç ekip, oluşturdukları filmi öğretmenlere armağan etti.

Pamukkale Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Samet Önder’in yönetmenliğinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle,  kısa film çekildi. ‘Ödev’ isimli kısa film izleyenlerden büyük beğeni topladı. Kısa filme 10 kişilik Hazansanat ekibi emek verdi. Çekimleri yaklaşık 1 ay süren kısa filmin başrolünü Özel Bahçeşehir Koleji 3.sınıf Öğrencisi 9 yaşındaki Ali Selçuk Türkmen ve Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 3.sınıf öğrencisi Osman Kömür paylaştı. Yürüme engelli bir çocuğun öğretmenine duyduğu sevginin vurgulandığı kısa filmin çekimi ise cep telefonuyla gerçekleştirildi. DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel röportaj veren ekip, yaptıkları kısa filmi öğretmenlere armağan ettiklerini belirtti. Yönetmen Samet Önder; “Öğretmenlerimizin değerini her zaman bilelim. Aynı zamanda bende Pamukkale Üniversitesi’nde Türkçe Öğretmenliği okuyorum. Kısa filmle de uğraştığım için böyle bir çalışma yapmak istedim. Öğretmenlerimizin kıymetini bilelim. Şimdiden tüm öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’ kutlu olsun” dedi.

“ÖĞRETMENLERİMİZİN KIYMETİNİ BİLELİM”

Filmde yürüme engelli bir ilkokul öğrencisini canlandıran 9 yaşındaki Ali Selçuk Türkmen, bu projede yer almaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek; “Öğretmenlerimizin kıymetini bilelim. Onlar bizi eğitiyor. Biz büyüyünce geleceğimizi o canlandırıyor. Öğretmenlerimize bizi bu yaşlara getirdiği için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“BU PROJEDE ROL ALDIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

‘Ödev’ filminde öğretmen rolüne hayat veren Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 3.sınıf öğrencisi Osman Kömür ise şunları aktardı; “Bu projede rol aldığım için çok mutluyum. Beni bugünlere getiren, yetiştiren, üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerime teşekkür ediyorum ve tüm öğretmenlerin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir