HAYIRSEVERLER ORTAOKULU İÇİN DESTEK DEVAM EDİYOR

HAYIRSEVERLER ORTAOKULU İÇİN DESTEK DEVAM EDİYOR

Denizlili Hayırseverler tarafından İMECE usulü yaptırılacak olan Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı için ilk imzayı Hayırsever Selahattin Çınar attı. Çınar daha önce de eğitime iki ayrı protokol ile toplamda 1 milyon 700 bin TL katkıda bulunmuştu.

Denizlili Hayırseverler tarafından İMECE usulü yaptırılacak olan Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı için ilk imzayı Hayırsever Selahattin Çınar attı. Denizli Valilik makamında gerçekleşen protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Selahattin Çınar,  kardeşi Mehmet Çınar ve oğlu Caner Çınar katıldı. Törende konuşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, 3 ay önce göreve başladığı Denizli’de 10. protokolü imzaladıklarını vurgulayarak “Selami Bey daha önceden bir okul yapmıştı. Burada anneleri Kezban Çınar ve babaları Ali Çınar adına yaklaşık 1,5 milyon TL eğitime katkı sağlayarak İmam Hatip Ortaokulu’nun isim hakkını almışlardı. Bunun dışında İmam Hatip Ortaokulu’nun kantin ve mescit yapımı için 200 bin Liralık daha katkıları olmuştu. Bugün de hayırseverimiz tarafından yapılacak olan okula 100 bin TL katkıları olacak. Malum 15-20 hayırseverden alınan paralarla bir okul yapıyoruz. Bu çerçevede bu okula da katkı sağlamak istediler. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. İnşallah bu kültür, bu iklim Denizli’ye yerleşir. Zaten var olan bir kültür. Bu şekilde de devam eder. Ben bu vesile ile hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” diye belirtti.

Konuşmaların ardından Denizli eğitimine destek protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Hayırsever İşadamı Selahattin Çınar tarafından imzalandı. Pamukkale İlçesi Zeytinköy Mahallesinde yaptırılacak olan okul 24 derslikli, bodrum+zemin+3 kat ve konferans salonundan oluşacak.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir