HAYIRLI CUMALAR PROJESİ YAŞLILARA ZİYARETLE BAŞLADI

HAYIRLI CUMALAR PROJESİ YAŞLILARA ZİYARETLE BAŞLADI

Sosyal belediyecilik kapsamında her zaman ön planda olan Tavas Belediyesi, 2015 yılında başlattığı "Hayırlı Cumalar" projesini Tavas Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü ve üniversite öğrencileriyle gerçekleştirmeye devam ediyor.

Sosyal belediyecilik kapsamında her zaman ön planda olan Tavas Belediyesi, 2015 yılında başlattığı "Hayırlı Cumalar" projesini Tavas Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü ve üniversite öğrencileriyle gerçekleştirmeye devam ediyor. Proje kapsamında merkez ve mahallerindeki yaşlılarla bir araya gelip; onların geçmiş yaşantılarını, örf ve adetlerini gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla değerli kültür hazinelerine ziyaretlerin ilkini Gümüşdere Mahallesi’nden start verdi.

"SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA HİZMETLERİMİZ VE PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Geçmişten günümüze kültürel etkileşimin önemini vurgulayan Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hizmetlerimiz ve projelerimiz devam ediyor. Sosyal sorumluluk projesi ‘Hayırlı Cumalar’ geleceğimizin kültür mirası olan yaşlı çınarlarımızı ziyaretlerimiz başladı. Ziyaretlerin asıl amacı Tavas'ta yükseköğrenim görmek için memleketimizin değişik yerlerinden gelen öğrencilerimizin halkla uyumunu kolaylaştırmak, kültürel etkileşimi ve örf ve adetlerin yeni nesillere aktarılmasını sağlamaktır. Bizim en önemli önceliğimiz projelerimizin devamlı olması. Bu zamana kadar başlattığımız projeler, sürdürülebilirliği olan projelerdir" dedi.

“YAŞLI ÇINARLARIMIZ BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİDİR”

Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Tekin Kazak, “Öğrencilerimiz yapılan bu güzel projede yer almaktan duydukları memnuniyeti her defasında tekrarlıyorlar. Her hafta değişik gruplarla büyüklerimizi ziyaret edip onların geçmiş yaşantılarında yaşadıklarını, günümüz şartlarıyla gençlerin kıyaslamalarını ve bundan ders çıkarmaları için ortam hazırlanmış oluyor. Yaşlı çınarlarımız bizler için çok değerlidir. Onlara saygı ve hürmetlerimizi her defasında tekrarlıyoruz. Bu sene ihtiyaç halinde öğrencilerimiz, ziyaretlerde bulunduğumuz yaşlılarımızın evlerinde gerekli düzenlemeleri yaparak ihtiyaçlarını gidereceğiz ” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir