HAYIR SEVER KIMIL AİLESİ’NDEN EĞİTİME DESTEK

HAYIR SEVER KIMIL AİLESİ’NDEN EĞİTİME DESTEK

Daha önce 2 okul ve 1 pansiyon yaptıran Hayırsever İşadamı Mehmet Nuri Kımıl, eğitime verdiği desteklere bir yenisini daha ekledi. Hayırsever İşadamı, Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın katıldığı törenle eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere 3.5 Milyon TL katkıda bulunarak babası Yaşar Kımıl’ın ismini 24 derslikli Denizli Fen Lisesi’ne yazdırdı.

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Mehmet Nuri Kımıl katıldı.Kımıl Ailesi olarak eğitime destek vermekten mutlu olduklarını söyleyen Hayırsever İşadamı Mehmet Nuri Kımıl; “Bize bu fırsatı veren Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki okulumuzdan, teknoloji üreten, Ar-Ge yapan, Cumhuriyet ilkelerine bağlı, ülkesini seven öğrencilerimiz yetişecek ve ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyacaktır” dedi.

Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise; “Hayırseverimiz Mehmet Nuri Kımıl, Denizli’de hayırseverliği ile bilinen bir işadamımız. Kendisi ile bugün dördüncü protokolü imzalayacağız. Kendileri daha önce 1998 yılında 10 derslikli Yaşar Kımıl İlkokulu, 2004 tarihinde 4 derslikli aynı okula ek bina ve 2009 yılında da Güney’deki Çok Programlı Lise’ye 68 öğrenci kapasiteli pansiyon yaptırdılar. Bugün de Kınıklı Mahallesi’nde bulunan Yaşar Kımıl Fen Lisesi’ne isim hakkını veriyoruz ve karşılığında eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere 3.5 Milyon TL Milli Eğitime katkı alıyoruz. Allah hayırlarını kabul etsin, teşekkür ediyorum. Hayır yapma niyetinde olanların da moral ve motivasyonlarını arttırmaya vesile olsun” diye konuştu.

Konuşmasında, Denizli’nin bu tür hayır işleri ile sürekli gündeme gelmesinin mutluluk verici olduğunu vurgulayan Vali Altıparmak, bir işadamından Tematik Meslek Lise için de söz aldıklarını müjdeledi.  

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir