‘Hayat Ağacı Projesi’ tamamlandı

‘Hayat Ağacı Projesi’ tamamlandı

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile Türk Kızılayı Denizli Şubesi Kadın Teşkilatı işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Hayat Ağacı Projesi’ başarıyla tamamlandı.

Denizli Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Denizli Şubesi Kadın Teşkilatı işbirliği ile gerçekleştirilen istihdam garantili düz dikiş makineci eğitimine yönelik hayata geçirilen ‘Hayat Ağacı Projesi’ başarıyla tamamlandı. DOSTEM’de yapılan kursa katılan 12 kursiyer, Türk Kızılayı Denizli Şubesi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı ve Denizli OSB firmalarında iş hayatına başladı. Proje hakkında bilgi veren DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hakkı Öztürker; “12 Ağustos tarihi itibariyle kursiyerlerimize 336 saatlik eğitim programımızı tamamladık. Honaz Halk Eğitim Merkezimiz ile düzenlediğimiz eğitim sürecimiz denetim altında gerçekleşti. Kursiyerlerimizin Bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımızda istihdamlarını sağladık. Kursiyerlerimizin; kurs süresi boyunca ulaşım giderleri Denizli Kızılay Kadın Teşkilatı tarafından, öğle yemekleri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüz tarafından karşılanarak, kurs sürecini tamamladılar. Kursiyerlerimiz eğitime başvurduklarında DOSTEM’de böyle bir ortamı beklemediklerini, bir aile ortamı ile karşılaştıklarını ve bu imkânı kendilerine sağlayan tüm paydaşlara teşekkür ettiklerini belirterek ayrıldılar. Bu süreçte proje ortağımız Kızılay Kadın Teşkilatı’na destekleri ve süreç içerisindeki iş birliğinden dolayı teşekkür etmek isterim. Kursiyerlerimiz 15 Ağustos tarihi itibarıyla meslek hayatlarına başladılar” dedi.

“MESLEKİ GELİŞİM KURSLARIMIZA YOĞUN TALEP VAR”

Kursiyerlerin çoğulunun ev hanımı olduğunu ifade eden Öztürker; “Toplumsal hayatta anne rolünü benimsemiş başımızın taçları. Şimdi ailelerine ekonomik gelir de sağlamış olacaklar. DOSTEM olarak projenin başarıyla tamamlanması ve kursiyerlerimize iş imkânı sağlamaktan dolayı çok mutluyuz. DOSTEM, Denizli Organize Sanayi Bölgemiz iştirakçilerinden ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfı (DOSAV) tarafından çalışmalarını sürdürmekte. Biz bu yıl istihdam garantili 4. kursumuzu gerçekleştirmiş olduk ve yeni projelerde de Kamu kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ile iş birliği içerisindeyiz. Yeni kurslar, yeni istihdamlar bizim önceliğimiz ve hedefimiz. Mesleki gelişim kurslarımıza da yoğun talep var. Bize bu imkânları sunan, her türlü desteği sağlayan ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulumuza, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfımız (DOSAV) Yönetim Kurulumuza ve sanayicilerimize kendi adıma ve kursiyerlerimiz adına teşekkürlerimizi sunarım. Mesleki eğitime vermiş olduğumuz önem doğrultusunda bize her daim desteğini sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Honaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İşkur İl Müdürlüğümüze ve Honaz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze de teşekkürlerimizi sunarım. Kursiyerlerimize de iş hayatlarına başarılar diliyorum” diye konuştu.

“BİRÇOK YENİLİKÇİ PROJEYE İMZA ATIYORUZ”

Proje ve çalışmalar hakkında bilgi veren Denizli OSB Müdürü Ahmet Taş; “Bölge Müdürlüğü olarak birçok yenilikçi projeye imza atıyoruz. Sanayimize nitelikli eleman yetiştirmeye, kadınların istihdama katılımlarına, mesleki eğitime öncelik veriyoruz. ‘Hayat Ağacı Projesi’, Kızılay Denizli Şubesi Kadın Teşkilatı’nın bölge müdürlüğümüze ziyareti ile hayata geçti. Kurumsal kimliği ile DOSTEM, firmalarımızın çalışanlarına destek olmaya, hizmet vermeye devam edecek. Projenin hem kursiyerlerimize hem de sanayicilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir