HATİPOĞLU DENİZLİLİLERLE BULUŞUYOR

HATİPOĞLU DENİZLİLİLERLE BULUŞUYOR

Ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Göveçlik Sosyal Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nin konuğu olarak bugün Denizli’ye geliyor. Dernek binasında Denizlililerle bir araya gelecek olan Prof. Dr. Hatipoğlu, ‘Peygamberimizin Hayatı ve Günümüze Yansıyan Yönleri, 15 Temmuz’da Yaşananlar’ konusunda konferans verecek.

Göveçlik Sosyal Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nin her ay düzenlediği ‘Ayın Konuğu Ve Konferansı’ programının Aralık konuğu; Ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, olacak. Birçok televizyon ve radyoda programları olan ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu,Göveçlik Sosyal Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nin konuğu olarak Denizli’ye gelerek ‘Peygamberimizin Hayatı ve Günümüze Yansıyan Yönleri, 15 Temmuz’da Yaşananlar’ konulu konferans verecek. Göveçlik Sosyal Yardımlaşma ve Eğitim Derneği konferans salonunda gerçekleşen konferans, 2 Aralık Cuma Günü saat: 20.30’da gerçekleşecek.

NİHAT HATİPOĞLU KİMDİR?

Diyarbakır'da 11 Mayıs 1955 tarihinde dünyaya gelen Nihat Hatipoğlu, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'te Uşak İmam Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında ‘Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü’ adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında ise Profesör oldu. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu uzmanı olarak görev yapmaktadır. Nihat Hatipoğlu, ulusal televizyon kanallarında dini programları hazırlayıp sunmaya 5 yıl Kanal A'da program yaparak başladı. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda (Arifan radyo, Hedef radyo) 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında FlashTV'de, 2005 Ramazan ayında Star TV'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Star TV'de Dosta Doğruprogramı sundu. 2005-2010 yılları arasında Ramazan ayı süresince Star TV'de İftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri İftar ve Sahur programlarını birinci olarak seçti.Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır. Halen ATV'de haftalık programları devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış Kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı Makaleleri, Panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.

ESERLERİ:

İnsanlığın Geleceği ve İslam, İslami Davetin İlkeleri, Fitneler, Ashapdan Bir Demet, Bazı Hadislerin Günümüze Yansıması, Ayetlere Farklı Bir Bakış, Asr-ı Saadette Müşrik ve Münafık Liderler, Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü, Ebu Zür'a er-Razi ve Hadis İlmindeki Yeri, Hz. Peygamberle İslam'ı Doğru Anlamak, Saadet Asrından Damlalar, Sevgi Dininden Yansımalar, Dört Halife, Gökteki Yıldızlar, O'nu Nasıl Sevdiler, Nihat Hatipoğlu'nun Kaleminden Günlük Dualar, Barış Elçisinden Rahmet Dokunuşları, Allah'ı Bildiğimi Sanırdım, Rahmete Firar Etmek,Büyüklerin Duaları, Kur'an ve Sünnet Işığında Felaketler ve Depremve Hz. Peygamber ile Kur’an’ı Doğru Anlamak.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir