Hastanede, Harun dedeye sürpriz doğum günü kutlaması

Hastanede, Harun dedeye sürpriz doğum günü kutlaması

Denizli Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Harun Acur’a, kızı Sema Buhur’un organizasyonunda servis çalışanları ve doktoru sürpriz doğum günü düzenlendi.

Denizli Devlet Hastanesi Göğüs Servisinde 1 aydır tedavi gören Harun Acur’a (79) kızı Sema Buhur’un organizasyonunda servis çalışanları ve doktorunun katılımı ile sürpriz bir doğum günü düzenlendi. KOAH hastası olan ve dönem dönem hastanede yatarak tedavisi süren Acur, düzenlenen sürpriz doğum günü ile çok duygulandığını ve kendisini çok mutlu hissettiğini söyledi.

79 yaşında ki hasta Harun Acur, Denizli Devlet Hastanesi Göğüs Servisinde 1 ay boyunca yatarak tedavi gördüğü sırada kızı Sema Buhur, babasının doğum gününü kutlamak istedi. Bu talebini hastanın takibini yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Esma Öztürk ve Serviste çalışan hemşirelere ileten Buhur, doktor ve servis çalışanlarının da katılımı ile babasına hastane odasında sürpriz doğum günü hazırladı. Hasta Harun Acur, bu sürpriz kutlama karşısında çok mutlu oldu ve pastasını üflerken “Herkes için sağlık” diledi.

“ONLAR BİZİM KANATSIZ MELEKLERİMİZ”

Harun Acur’un kızı Sema Buhur, KOAH hastası olan ve dönem dönem hastanede yatarak tedavi gören babasına, moral ve motivasyon vermek için doğum gününde böyle bir organizasyon yaptığını söyledi ve şöyle konuştu: “Babam, uzun süredir hastalığından dolayı tedavi görüyordu, son yıllarda genellikle hastanede yatarak devam eden tedavi sürecinde doğum gününü hastanede geçirmesinden dolayı hastane odasında ona bir kutlama yapmak istedim. Servis hemşiremize söyledim, sağ olsun onlar da bana yardımcı oldular, hem doktorumuz hem servis çalışanlarımız ile birlikte babama güzel bir doğum günü sürprizi gerçekleştirdik. Babam da onları görünce çok şaşırdı, duygulandı, morali düzeldi. Hatta babam, servisin Harun dedesi oldu. Böyle bir günde yanımızda oldukları için Allah onlardan razı olsun. 1 ay boyunca kaldığımız hastanede babamla çok iyi ilgilendiler, çok memnun kaldık, onlar bizim kanatsız meleklerimiz” dedi.

Acur’un sağlık durumu ile ilgili bilgi veren Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Esma Öztürk de, 4 yıldır KOAH hastası olan ve akciğer setleşmesi ile dirençli akciğer enfeksiyonu sebebiyle sık sık hastanede yatarak tedavi görmek zorunda kalan hastaya gerekli tedavinin gerçekleştirildiğini belirterek doğum günü kutlamasının kendisine büyük bir moral olduğunu söyledi.

Mutluluğunu dile getiren Acur; “Burası benim evim gibi oldu. Doktorumu ve hemşirelerimi çok seviyorum, onlar benim ailem gibi oldu. Bugün de o kadar işlerinin arasında benim doğum günümü kutladılar, hepsine çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir