HASTALARIN PSİKOLOJİLERİNE KATKI OLACAK

HASTALARIN PSİKOLOJİLERİNE KATKI OLACAK

Özel Mediklinik Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Yasin Levend Özçelik’in son 10 yılda yapmış olduğu resimler, hastaların psikolojilerine destek olması amacıyla hastanenin giriş kartında sergiye sunuldu.

Özel Mediklinik Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Yasin Levend Özçelik, 28 eserinden oluşan ilk kişisel resim sergisini; görev yaptığı hastanede açtı. ‘Sağlık ve Sanat’ temalı resim sergisindeki resimler, hastaların psikolojilerine destek olması amacıyla hastanenin giriş kartında sergilendi. Mediklinik Hastanesi’nde gerçekleşen açılış törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız, İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı, Mediklinik Hastanesi Başhekimi Mahmut Tekin ile davetliler katıldı. Serginin açılış kurdelesini; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci ve Özel Mediklinik Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Yasin Levend Özçelik kesti. Serginin hayırlı olmasını dileyen Vali Dr. Ahmet Altıparmak, sergiyi gezerek; Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Yasin Levend Özçelik’ten yaptığı resimlerle ilgili bilgi aldı. Gençliğinden beri resimle ilgilendiğinin altını çizen Özel Mediklinik Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Yasin Levend Özçelik, “Son 10 yılda oluşturduğum çeşitli yağlıboya resimlerimin karmasından oluşuyor. Belli bir temada oluşmuş resimler değil. Gençliğimden beri uğraştığım resim sanatında son zamanlarda yağlı boyaya yoğunlaştım. Serginin açılması ise; hastanemize gelen hastalarımızın sıkıntılı durumlarına ve psikolojik katkı olması amacıyla oluştu. İdaremizin de yardımlarıyla somutlaştırdık”

“SANATI VE SPORCUYU DESTEKLİYORUZ”

İnsanların geçimini sağladıkları profesyonel hayatlarının dışında sanatla ve sporla ilgilenmelerinin güzel bir şey olduğunu vurgulayan Özel Mediklinik Hastanesi Kurucusu Bülent topuz, “Sadece ilgi ile yeterli değil, onu sistematik şekilde icra etmek, koleksiyon çıkaracak kadar vakit ayırabilmek, onunla ilgili kurslar almak ve bir atölye ile çalışmak çok önemli ve güzeldir. Arkadaşımızın sergisindeki resimlerden en eskisi 12 yıl öncesine aitmiş. Herkesin resim olsun, spor olsun mutlaka yeteneği vardır. Onları değerlendirmek lazım. Sonrasında günlük hayat hep tekrara düşüyor. Ondan sonra da psikolog ve psikiyatrlara iş düşüyor. Bunları yapmak lazım. Biz de hastane olarak amatör sanatçı ve sporcuların arkasında oluyoruz. Daha önceki çalıştığım kurumlarda da bu böyle oldu. Sanatı ve sporcuyu destekliyoruz” dedi.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir