Harekattan kötü haber! Denizlili asker yaralandı!

Harekattan kötü haber! Denizlili asker yaralandı!

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın kuzeyinde yürütülen "Pençe-3 ve Barış Pınarı!" Harekatlarından üzücü haber geldi.

Haberdenizli.com’un haberine göre, bu harekatlar çerçevesinde çıkan çatışmalar sonucunda iki asker Şehit olurken, bir asker de yaralandı. Yaralanan askerin Denizlili Onur Bozkurt olduğu öğrenildi. Çatışma sırasında bir şarapnel parçasının isabet etmesiyle yaralanan Denizlili Onur Bozkurt Ankara Gülhane Askeri Tıp Akadesine sevk edilerek tedavisini başlanıldı.
Konu Hakkında Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Barış Pınarı Harekat Bölgesinde 02 Aralık 2019 günü bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı sonucunda bir Silah arkadaşımız ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Yine Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe-3 harekatında 02 Aralık 2019 tarihinde PKK’lı bölücü teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir ifadelerine yer verildi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir