GÜRLESİN, DELİKTAŞ’TA ‘EVET DE GÜLÜMSE’ DEDİ

GÜRLESİN, DELİKTAŞ’TA ‘EVET DE GÜLÜMSE’ DEDİ

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni Pamukkale halkına anlatmak adına ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Gürlesin, Deliktaş Mahallesi’nde yaptığı konuşmada “Sade vatandaş olarak helal oylarınızı evet olarak atmanızı istiyoruz. Ne için devlet için, milletimiz için, al bayrağımız için istiyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi Başkanı Hüseyin Gürlesin, Türkiye’nin geleceğine yön verecek olan Anayasa Değişikliği Paketi’ne ‘Neden Evet’ denmesi gerektiğini ve halk oylamasına sunulacak olan 18 maddeyi vatandaşa ayrıntısıyla tek tek anlatmaya devam ediyor. Başkan Gürlesin, mahalle mahalle gezerek, Pamukkale İlçesi’nde yaşayan her vatandaşa ulaşmaya çalışarak, referandumla ilgili detaylı bilgiler aktararak, vatandaşın sorularını yanıtlıyor. Başkan Yardımcısı Adnan Kaya ile Pamukkale Belediyesi Meclis Üyeleri Aynur Akdemir ve  İbrahim Çelebioğlu’nun da yer aldığı buluşmada Başkan Gürlesin, Deliktaş mahallesinde bir araya geldiği vatandaşlara neden evet denmesi gerektiğini anlattı.

“EVET DEYİN GÜLÜMSEYİN”

Coşkulu bir şekilde karşılanan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, başkanlık sisteminin Avrupa’nın bir çok ülkesinde uygulandığını belirterek, “Bu sistemin olumlu neticeleri olduğu için ülkemizde de uygulanmasını istiyoruz. Bu sistem Türkiye’yi daha da büyütecek. Türkiye daha iyi noktalara gelecek. O nedenle hafta sonunda gideceğiniz sandıkta evet oyu vermenizi istiyoruz. Türkiye’deki sistem değişikliğinin olumlu sonuçlarını kısa sürede tüm vatandaşlarımız görecek. Türkiye bir kat daha büyüyecek, güçlenecek. Biz bu referandumda evet çıkacağına inanıyoruz. Ancak çok güçlü bir evet çıktığında bu Avrupa’ya ikinci bir Osmanlı tokadı olacaktır. Biz 16 Nisan’ın ülkemiz için yeni güzelliklere kapı açmasını istiyoruz. Yeni bir dönemin başlangıcı olsun diyoruz. O gün tarihe bir not düşülecek. Sizlerden sade vatandaş olarak helal oylarınızı evet olarak atmanızı istiyoruz. Ne için devlet için, milletimiz için, al bayrağımız için istiyoruz. İnşallah tüm vatandaşlarımız 16 Nisan’da evet deyip gülümsesin” diye konuştu. Başkan Gürlesin, vatandaşların merak maddelerin de açıklamasını tek tek yaptı.

 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir