‘GÜLEN ADAM’ MEZARI BAŞINDA ANILDI

‘GÜLEN ADAM’ MEZARI BAŞINDA ANILDI

Geçen yıl 26 Ekim tarihinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden basın camiasının ‘Gülen Adamı’ Gazeteci İlyas Haytan ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı.

Geçtiğimiz yıl Sarayköy’ün Ahmetli Mahallesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Gazeteci İlyas Haytan, ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı. Yapılan anma törenine İlyas Haytan’ın babası Cafer Haytan, eşi Nalan Haytan, kızkardeşi Betül Akgün, annesi Ayşe Haytan, Denizli Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ümit Varol ve gazeteci arkadaşları katıldı. Mezarı başında okunan Kuran-ı Kerim’in ardından İlyas haytan için dualar okundu. Hala öldüğüne inanamayan gazeteci dostları uzun süre mezarının başında gözyaşı döktü.

“İLYAS’I HEPİMİZ O GÜLEN YÜZÜ İLE HATIRLIYORUZ”

Mezarı başında konuşan Denizli Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ümit Varol, “İlyas Haytan’ı bu bir yıl içerisinde hiçbir zaman unutmadık. Bundan sonrada unutmayacağız. Bugün buraya gelerek bizlere destek olan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yılda yine mezarı başında anmak için söz veriyoruz. İlyas’ı hepimiz o gülen yüzü ile hatırlıyoruz” diye konuştu.

“ALLAH KİMSEYE EVLAT ACISI GÖSTERMESİN”

İlyas Haytan’ın babası Cafer Haytan, gazeteci arkadaşlarının onsuz geçen bir yılda kendilerine çok destek olduklarını belirtti. Baba Haytan “Allah kimseye evlat acısı göstermesin” diye ifade etti. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir