GÜLBAY’DAN ANITKABİR’DEKİ KAFETERYANIN KALDIRILMASI KAMPANYASI

GÜLBAY’DAN ANITKABİR’DEKİ KAFETERYANIN KALDIRILMASI KAMPANYASI

Geçtiğimiz günlerde ülke gündemini meşgul eden Anıtkabir’deçocuk parkının kurulması ve sonrasında yoğun tepki nedeniyle AnıtkabirKomutanlığı tarafından kaldırılması olayının ardından Buldan Belediye BaşkanıMustafa Gülbay, yine Anıtkabir ile ilgili bir konuyu gündeme taşıdı. BaşkanGülbay, Anıtkabir’de faaliyetini sürdüren kafeteryanın kaldırılması amacıylakampanya platformu olan change.org sitesinden imza kampanyası başlattı.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Anıtkabir’defaaliyetini sürdüren kafeteryanın da kaldırılması amacıyla change.orgsitesinden ‘Anıtkabir’deki Kafeteryanın Kaldırılması’ başlığı altında imzakampanyası başlattı.

Oyun parkına odaklanan herkesin Anıtkabir’de açılankafeteryayı fark etmediğini dile getiren Buldan Belediye Başkanı MustafaGülbay,  “Anıtkabir adı üstünde kabir.Yani mezar. Orada oyun parkına ihtiyaç olmadığı gibi kafeteryaya da ihtiyaçyok. Herkes oyun parkının kaldırılmasına odaklandı. Bu ucube kafeterya yerindekaldı.  Acilen kaldırılsın” şeklindeaçıklama yaparak, duyarlı herkesi kampanyaya destek vermeye davet etti.

ANITKABİR’DE ASFALTIN NE İŞİ VAR?

Aslanlı Yolun da asfaltlandığını ve özelliğini kaybettiğinisöyleyen Başkan Gülbay, “Farklı büyüklükte taşlarla, asimetrik olarak döşenenAslanlı Yolun sonundaki kafeteryanın önüne asfalt atılmış. Bu durum Anıtkabirgibi dünya çapında en özgün saygının mimarisine, hürmetin estetiğine,duyarsızlıktan ibaret bir tavır değil sadece. Kabalık değilse kasıtlı birtutumdur” açıklamasında bulundu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir