GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNİ TAMAMLADILAR, KENDİ İŞLERİNİN PATRONU OLDULAR

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNİ TAMAMLADILAR, KENDİ İŞLERİNİN PATRONU OLDULAR

KOSGEB ve Denizli Ticaret Odası işbirliğinde yapılan Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayarak 50 bin Lira’lık hibe alan Emel Elyas ve Fatihhan Elyas çifti kendi işinin patronu oldu ve ‘Elya Ayakkabı-Çanta’ ismini verdikleri işletmeyi Denizlililerin hizmetine açtı.

Bir ayakkabı firmasında 5 yıl boyunca bölge müdürü olarak görev yapan Fatihhan Elyas ve 16 yıl boyunca muhasebecilik yapan Emel Elyas çifti kendi işyerlerini kurmak istedi. Elyas çifti, Denizli Ticaret Odası (DTO) ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen Girişimcilik Eğitimi’ne katıldı. 4 günlük eğitimi başarıyla tamamlayan Fatihhan ile Emel Elyas, sertifikalarını aldı. KOSGEB’den de 50 bin Lira hibe alan çift, Saraylar Mahallesi’nde ‘Elya Ayakkabı- Çanta’ ismini taşıyan işletmeyi Denizlililerin hizmetine açtı.

“GÖZLEMLERİMDEN YOLA ÇIKARAK KENDİ İŞLETMEMİZİ AÇTIK”
Açılışta konuşan İşletme Sahibi Fatihhan Elyas; “KOSGEB’den aldığımız hibe ve Denizli Ticaret Odamızın verdiği eğitimin ardından işletmemizi açtık. Hayalimizi gerçekleştirmemize destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. İşim dolayısıyla Türkiye’deki pek çok ili gezdim. Gezdiğimiz şehirlerde ayakkabı sektöründeki müşterilerimizi ziyaret ettim. Sektör bazındaki eksikleri ve artıları gözlemleme fırsatı buldum. Gözlemlerimden yola çıkarak kendi işletmemizi açtık. Hedefimiz; en düşük fiyatı vererek, en iyi ve güler yüzlü hizmet sunmak. Ürünlerimizi garantili şekilde müşterilerimize takdim ediyoruz. Çalıştığımız firmalardan garanti aldığımız için gönül rahatlığıyla hizmet sunuyoruz” dedi.

“HERKESİ İŞLETMEMİZE BEKLİYORUZ”
Denizlilileri işletmelerine davet eden Elyas; “İllaki ürün almalarına gerek yok. Ziyaret etsinler, ürüne baksınlar, denesinler daha sonra karar versinler. Biz güvence ve kaliteyi firmamızda sağlıyoruz. Herkesi işletmemize bekliyoruz” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK   

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir