FOTOĞRAF SANATÇILARI KOLAK GÖLÜ’NE HAYRAN KALDI

FOTOĞRAF SANATÇILARI KOLAK GÖLÜ’NE HAYRAN KALDI

Çameli’nin Kolak Mahallesi’nde bulunan Kolak Gölü Kamp Alanı; Çameli Belediyesi çevresini düzenleyerek bir cazibe merkezi haline gelirken, bölgeye gezi düzenleyen Laodikya Gezi Grubu; göle hayran kaldı.

Çameli’nin Kolak Mahallesi’nde bulunan KolakGölü Kamp Alanı, Çameli Belediyesi’nin göl etrafında yaptığı çalışmalarla cazibe merkezi haline geldi. Laodikya Gezi Grubu, Kolak Gölü Kamp Alanı’na gezi programı düzenledi. Programa katılan fotoğraf sanatçıları, göle hayran kalırken, kartpostalları aratmayan fotoğraflar çekme fırsatı yakaladılar. Çameli’nin her köşesinin çeşitli güzelliklere ev sahipliği yaptığının altını çizen Laodikya Gezi Grubu Sorumlusu Zeki Akakça, “Çameli İlçesi’nin her köşesi aklımızı başımızdan alacak manzaralarla süslü. Nereye gidersek gidelim, illa ki bizi kendine çeken bir görüntüyle karşılaşmak mümkün. Bu manzaralar arasından en büyüleyici olanlarından biri de göl manzaraları. Çağrıştırdıkları huzur tarif edilemez. Eğer hayallerinizi güçlendirmek istiyorsanız, herhangi bir gölün kıyısına gitmeniz yeterlidir. Karşınızdaki o duru ve durgun manzara, içinizde bir şeylerin kıpırdandığını hissettirebilir. Aradığınız şey dinginlik ve sükunet ise, KolakGölü tam da aradığınız yer” dedi.

“MANZARAYI GÖRDÜĞÜNÜZDE NE DEMEK İSTEDİĞİMİZİ ANLAYACAKSINIZ”

KolakMahellesi ve Gölü’nün sonbahar mevsiminde burayı eşsiz güzellik içerdiğinin altını çizen Akakça; “Yüksekten izlemek çok rahatlatıcı.Dağın ve gölün birlikte enfes fotoğraflarını çekebilirsiniz.Mutlaka arabayla gitmeniz gerekiyor.Çameli'ne 25 km mesafede yer alan Kolak Gölü'nde kamp yapma imkanınız Ay Tanrıçası Selene ile büyük aşkı çoban Endymion'u her gece buluşturan göl Kolak Gölü muhteşem güzellikteki mehtabın bu aşktan meydana geldiği söyleniyormuş. Doğal güzellik kavramını yeniden yorumlayan Kolak Gölü, çevresinde barındığı yeşil alanlarıyla da hem bedenimize hem de zihnimize bambaşka bir zindelik kazandırıyor.Çameli Merkez 'e oldukça uzak olsada, her mevsim farklı bir tat bırakıyor olsa da, siz yine de bahar aylarında gidin. Hiç çaktırmadan bir iç huzur aşılıyor kalbinizin bir köşesine. Sakinliğin ve huzurun bölgesi olanTabiatın bizlere sunduğu eşsiz güzelliklerden biri Kolak Gölü ancak bahsetmiş olduğumuz manzarayı gördüğünüzde ne demek istediğimizi anlayacaksınız” diye konuştu.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir