FİLİZ: ‘BUNLAR FELAKET TELLALLARI’

FİLİZ: ‘BUNLAR FELAKET TELLALLARI’

Denizli Ak Parti İl Başkanı Necip Filiz, Döviz kurlarında hareketlenme olduğunda kıyametleri koparanların şimdi ise dövizde iniş başladığında sus pus olduğunu, “ Bunlar felaket tellalları, şimdi bakın sesleri çıkmıyor, sus pus oldular” dedi.

Denizli Ak Parti İl Başkanı Necip Filiz, döviz kurlarında hareketlenme olduğunda kıyametleri koparanların şimdi ise dövizde iniş başladığında sus pus olduğunu, “ Bunlar felaket tellalları, şimdi bakın sesleri çıkmıyor, sus pus oldular. Küresel dalgalanmalarla başlayan döviz kurlarındaki oynaklık geçicidir. İnşallah 2017 baharından itibaren Türkiye her alanda şaha kalkmaya devam edecek” dedi.

İŞKUR VATANDAŞLARIMIZA İŞ TEMİN EDİYOR

TOBB ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasındaki istihdam seferberliğinin önemine değinen, Filiz konuşmasının devamında şunları söyledi: “ İŞKUR marifetiyle kamu kuruluşlarında vatandaşlarımıza iş temin ediliyor. Bunlar en az 9 ay kesintisiz çalışıyorlar. Yeni uygulamada özel sektör de dahil edildi ve sayı 500 bine çıktı. Hem kamuda hem özel sektörde işsizler çalışacak, paraları İşsizlik Fonu'ndan ödenecek. Dolayısıyla işverenlerimize ayrı bir yük gelmeyecek. Filiz, TOBB Başkanlığı bünyesindeki toplam 1,5 milyonu bulan üyelerin her biri en az 1 işçi çalıştırmaya karar verdi. Bu ne demektir? 1 buçuk milyon vatandaşımıza yeni iş. Üstüne bizim 500 binlik toplum yararına çalışma hedefini de koyunca sayı 2 milyonu buluyor. Onlar sadece maaşı verecek, bir yıl boyunca vergi ve sigortayı karşılayacak. Devletimiz işverenlerin diğer maliyetlerini karşılayacak. Sigorta primi ve vergiyi devlet olarak 1 yıl boyunca karşılayacak. Yanında bir işçi çalıştıranlara 12 milyar katkı sağlayacak.”diye konuştu.

1 MİLYARA YAKIN BORÇLAR 5 YIL SÜREYLE YENİDEN YAPILANDIRILDI

Reel sektörün faiz baskısı altında ezmeden döviz kurları konusunda bazı adımlar atıldığına da değinen Başkan Filiz; “Gelişmeler karşısında tedbirler alınıyor. Devletimiz Reel sektörü desteklemeye devam edeceğini açıkladı. Daha geçen hafta bütün KOBİ'lere bir yıl ödemesiz faizsiz kredi kararı alındı. Böylece küçük esnafın sıkıntılarını ortadan kaldırmayı hedefleyen devletimiz, 600 bin civarında KOBİ'nin talebi olduğunu görüyor. Şartları tutan herkesi, bütün küçük esnafı, sanatkârı bu kredi imkândan faydalandıracak inşallah. Dün alınan bir kararla çiftçilerimizin, tarım kesimine Ziraat Bankası'na ve tarım kredi kooperatiflerine olan 1 milyara yakın borçları 5 yıl süreyle yeniden yapılandırıldı. Böylece çiftçimizin yanında olduğumuzu, problemlerine çözüm ürettiğimiz bir kez daha gösterdik “ şeklinde konuştu.

NEREDEN NEREYE GELDİK

“İşçilerin maaşının ödenemediği bir Türkiye vardı, o günleri hatırlayın. Şimdi nereden nereye geldik” diyen Başkan Filiz: “Hükümetimiz Hayatın her alanında durmadan yorulmadan kararlar alıyor. Biten hizmetleri devreye alıyor, yenilerin temellerini atıyor. İşte bütün bunları geleceğe taşıyabilmek için anayasamızda bu değişikliğe gerek duyuldu” diyerek sözlerini şu şekilde tamamladı: “Aynı gemide olduğumuzun farkında olmayan birileri, geminin dibini delmeye çalışanlara destek oluyor. Türkiye, sınırları içinde ve dışında tarihinin en büyük mücadelesini veriyor. Allah’ın izniyle 16 Nisan’da sandıklardan çıkacak ‘EVET’ oylarıyla Sürekli istikrar, öngörülebilirlik ve güven neticesinde daha çok yatırım yapılacak. Ekonomimiz güçlenecek.”dedi.  
 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir