FETÖ ABLALARININ İDDİANAMESİ HAZIR

FETÖ ABLALARININ İDDİANAMESİ HAZIR

Denizli merkezli 8 ilde FETÖ/PDY örgütünün “abla” yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 8’i tutuklu 23 kişi hakkında iddianame hazırlandı. Aralarında Denizli İl ablası olarak halef ve selef olan 2 kişinin de bulunduğu 8 kadın tutuklanırken, 13 kadın ise hala aranıyor.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, örgütün kriptolu haberleşme programı Bylock’u kullandıkları tespit edilen ve OHAL kapsamında çıkarılan KH’lar ile kapatılan derneklere üye oldukları tespit edilen şahıslar hakkında yeni soruşturma başlatıldı. FETÖ/PDY terör örgütünün faaliyetlerinde aktif olarak çalışan “abla” yapılanmasına yönelik 8 ilde eş zamanlı yapılan operasyonda 23 kişi gözaltına alınmıştı. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Denizli merkezli Kırklareli, Adıyaman, Manisa, Antalya, Ankara, İzmir ve Kütahya illerini de kapsayan 9 Şubat tarihinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 10 abla ile hala aranan 13 kadın hakkında iddianame hazırlandı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Terör ve Örgütlü Suçlar bürosu ekipleri tarafından yapılan operasyonda, aralarında FETÖ/PDY örgütünün Denizli İl Ablası olarak halef ve selef olan E.Ç. ve F.N.’nin de bulunduğu 8 kişi tutuklanırken, 13 kişi ise hala aranıyor. Gözaltına alınan şahıslardan 2’si ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir