FELSEFENİN KALBİ DENİZLİ’DE ATTI

FELSEFENİN KALBİ DENİZLİ’DE ATTI

Liseler Felsefe Olimpiyatı’nın 21’incisi Denizli İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi’nde yapıldı.

Liseler Felsefe Olimpiyatı’nın 21’incisi Denizli İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi’nde yapıldı. Türkiye Felsefe Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde gerçekleştirilen “Felsefe” etkinliği 11 merkezde aynı anda yapıldı. Olimpiyatta öğrenciler 4 saat boyunca ter döktüler. Programa; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Maarif Müfettişleri Başkanı Musa Dinç, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Merkezefendi ve Pamukkale İlçelerinin Şube Müdürleri, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Kütahya, Muğla, Aydın, İzmir ve Uşak ilinden 55 liseden birer öğrenci, ilimizden ve katılımcı illerden gelen okul müdürleri, felsefe öğretmenleri, öğrenciler ve velilerden katıldı.

Felsefe Olimpiyatı başlama konuşmasında katılımcılara hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Felsefe alanında yapılan çalışmaların gençlerin analitik düşüncesini geliştirdiği gibi araştıran sorgulayan ve yorumlayan bir nesil oluşturmada bu tür etkinlikler önemli. Denizli dışından gelen misafirleri ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bölgesel iş birliği, eğitim kalitesine de katkı sağlayacaktır” dedi.

Katılan öğrenci ve öğretmenlerin madalya ve belgelerin okullara ise plaketleri başta İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz olmak  üzere protokol tarafından verildi. Belge ve plaket töreninde İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden oluşan topluluk müzik dinletisi sundu. Ayrıca okul içerisinde açılan el sanatları sergisini tüm davetliler gezme fırsatı buldu.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir