EROL AKÇA PAÜ’LÜ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

EROL AKÇA PAÜ’LÜ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

‘Hayalden Holdinge’ isimli kitabı ve çalışkan kimliği ile tanınan Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Erol Akça, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Teknolojik İnovasyon Girişimcilik’ konulu panele onur konuğu olarak katıldı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Genç Girişimciler Topluluğu tarafından ‘Teknolojik İnovasyon Girişimcilik’ konulu panel düzenlendi. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen panele Posovis Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Kılıç konuşmacı olarak katılırken, Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Erol Akça olur konuğu olarak yerini aldı. Yabancı sermayeye karşı kafa tutulması gerektiğini belirten Posovis Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Kılıç,  “Dünya’ya açılmış bir şekilde inovasyon ve yazılım satan bir şirketim var. Teknoloji hızlı bir şekilde ilerliyor. Her şey hayal etmekle başlar. Hayal ettiğim bir işi yapıyorum. Kısacası ben yabancı sermayeye karşı kafa tutuyorum. Ben bunu ispat ettim. Daha da başarılı olacağız. Kendi yerli ürünlerimizi üretmeliyiz her alanda” diye konuştu.

“OLAYLARIN SIFIRINDAN GELDİK”

Kılıç’ın konuşmasının ardından Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Erol Akça’nın hayatının anlatıldığı kısa film izlendi. Filmin ardından öğrencilere kendi hayatından kesitler anlatarak sözlerine başlayan Akça, “Ben, ortaokul ve liseyi açık öğretimden tamamladım. Biz hep olayların sıfırından geldik. Hep kendimi geliştirmem gerektiğini düşündüm. Profesyonel kişilerden destek aldım. Bizim gibi aile şirketlerinin bir arada kalıp, şirketin ikinci ve üçüncü kuşaklara ilerlemesini iyi planlamamız gerekiyor. Bu sebeple de ‘Hayalden Holdinge’ kitabımızı çıkardık. Bir yıldır da Türkiye’de tüm kitapçılarda satılmakta” diye konuştu. Konuşmasının ardından İşadamı Erol Akça, öğrencilerin merak ettiği sorulara cevap verdi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir