ENGELLİ VATANDAŞA YOL HİZMETİ

ENGELLİ VATANDAŞA YOL HİZMETİ

Sosyal belediyecilik anlamında önemli adımlar atan Tavas Belediyesi, Alpa Çakmak Mahallesi’nde yaşayan engelli bir vatandaşın ulaşım sorunuyla ilgili problemini çözdü.

Tavas Belediyesi Sosyal Belediyecilik anlayışıyla örnek hizmetler yapmaya devam ediyor. Tavas’ın her köşesine eşit hizmet götüren Tavas Belediyesi, Alpa Çakmak Mahallesi’nde yaşayan engelli bir vatandaşın ulaşım sorunuyla ilgili problemini çözdü. Yolun dar ve engebeli olmasından dolayı belediyeye başvuru yapan engelli Şaban Yakışan’ın isteğini ekipler hemen çözüme kavuşturdu. Evinin önündeki yol genişletilerek, düzenleme yapıldı. Kumlama çalışması tamamlandı. Her zaman engelli vatandaşların hizmet önceliği olduğunu ifade eden Başkan Akyol, “Engelli vatandaşlarımız bizim en kıymetlilerimizdir. Engelli vatandaşlarımızın normal yaşamlarındaki sıkıntıları çözmek için elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazırız ve yapıyoruz. ‘Engelsiz Hayat’ sloganı her zaman sosyal belediyecilikte en önemli faktörlerimizdendir” dedi.

Tavas Belediyesi’nin duyarlı davranışı karşısında, mahalle sakinleri ve Alpa Çakmak Mahallesi Muhtar Mehmet Örki, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ve ekibine teşekkür ettiler.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir